Редакція «Вечірнього Києва» захотіла роздержавитися і вже звернулася до Кличка
16.01.2015 15:32

Працівники муніципальної газети «Вечірній Київ» ініціюють процедуру роздержавлення видання та просять міську владу про підтримку. Відповідне звернення від імені колективу було направлене Київському міському голові Віталію Кличку. Про це йдеться в публікації на сайті газети.

 

У листі до мера колектив «Вечірнього Києва» наголошує, що нині варто радикально переосмислити роль, яку досі виконувала міська преса.

 

«Останніми роками у Києві, як і в інших регіонах країни, склалася напівфеодальна система, коли представники влади сприймали медіа винятково як ресурс для власного піару за кошти платників податків. А робота у муніципальних ЗМІ перетворилася на приниження для журналістів, які змушені були щоденно розриватися між обов'язком чесно інформувати читачів та завданням висвітлювати діяльність міської влади», - зазначають журналісти.

 

Редакція газети сподівається, що Віталій Кличко, «як демократичний мер Києва має унікальний шанс зробити так, аби у новій державі, оновленій столиці, за нової влади ця ситуація не повторилася».

 

Працівники видання називають існування державних ЗМІ анахронізмом тоталітарної системи і вважають, що роздержавлення медіа є необхідною умовою для утвердження в країні демократичних цінностей.

 

«Ще у 2005 році, перед вступом країни до ПАРЄ, Україна брала на себе зобов'язання роздержавити друковані ЗМІ. Відтоді цей процес перетворився на одну з найтриваліших реформ у незалежній Україні. Роками пишуться законопроекти, точаться порожні дискусії, а тим часом зволікання з роздержавленням призводить до деградації й занепаду газети» - йдеться у листі від редакції.

 

Колектив газети заявив, що самостійно ухвалив рішення про початок процедури роздержавлення видання, проте дуже сподівається на підтримку міського голови, яка допоможе виданню «позбутися диктату з боку чиновників й відродити колишню славу видання».

 

Прикметно, що заява «Вечірнього Києва» з'явилася 15 січня, після того, як 14 січня Комісія Київради з питань культури і туризму вирішила викликати головного редактора «Вечірнього Києва» (в. о. головного редактора газети є Роман Костриця), щоб заслухати звіт про діяльність газети за друге півріччя 2014 року та розглянути звернення громадського діяча Олександра Бригинця щодо висвітлення новин на офіційному сайті інтернет-видання газети «Вечірній Київ» суто російською мовою.

 

Нагадаємо, що 1 грудня, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Микола Томенко та народний депутат від партії «Батьківщина» Олександр Абдуллін зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», який визначає механізм реформування друкованих ЗМІ, заснованих органами держвлади,  іншими держорганами та органами місцевого самоврядування.

 

Голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар в інтерв'ю «Телекритиці» заявила, що уряд триматиме курс на роздержавлення ЗМІ.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:

  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Читайте також:
  Посилання за темою:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  17:10 28.07.2016
  Алексей Бондаренко для «Телекритики»