Нацрада закликала провайдерів утриматися від ретрансляції каналів «Вести», «Россия 24», «Первый канал. Всемирная сеть», «Россия-РТР»
07.03.2014 17:07

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення закликала провайдерів програмної послуги тимчасово утриматись від ретрансляції у своїх мережах програм телеканалів «Вести», «Россия 24», «Первый канал. Всемирная сеть» і «Россия-РТР» до приведення їх програм у відповідність до вимог українського законодавства.

 

Відповідне звернення Нацради надійшло на адресу «Телекритики» сьогодні, 7 березня.

 

Наводимо текст звернення:

 

Звернення до провайдерів програмної послуги України

 

Зважаючи на звернення Ради Національної Безпеки та Оборони України від 6 березня 2014 року № 242/2-5-1 та рішення РНБО від 1 березня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України», Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення закликає провайдерів програмної послуги тимчасово утриматись від ретрансляції у своїх мережах передач телеканалів «Вести», «Россия 24»,  «Первый канал. Всемирная сеть», «Россия-РТР» до приведення їхніх програм у відповідність до вимог українського законодавства. Держава має стабілізувати ситуацію в усіх регіонах та забезпечити інтереси всіх громад.

 

Ми просимо глядачів усіх регіонів української держави поставитися з розумінням до тимчасового кроку, який триватиме до врегулювання ситуації. Ми покладаємося на громадянську відповідальність всіх учасників українського медійного ринку. Ми віримо, що спільними зусиллями  цього вдасться досягти швидко.

 

Для України принципово важливо залишатися демократичною державою з відкритим інформаційним простором та плюралізмом ЗМІ. Насамперед важливим є забезпечення українського законодавства та суверенітету держави, а надалі ми зможемо не лише дотриматися усіх вимог Європейської конвенції про транскордонне телебачення, але й врегулювати ситуацію  із трансляцією російських каналів на території України.

 

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

 

 

Нагадаємо, 6 березня Рада національної безпеки й оборони закликала Нацраду зібратися на засідання і розглянути ситуацію, що склалася в інформаційному просторі та загрожує національній безпеці, зокрема ситуацію з російськими телеканалами, які ведуть інформаційну війну проти України.

 

У відповідь члени Нацради Лариса Мудрак та Ірина Опілат заявили, що не існує законодавчих механізмів для заборони російських каналів. Вони висловили готовність зібратися в будь-який момент, хоча приміщення Нацради, за їх словами, зайнято протестувальниками. Водночас члени Нацради вважають, що рішення органу, якому парламент висловив недовіру, не будуть підтримані медійною спільнотою.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
однако // 07.03.2014 17:35
комментировать информационные проигрыши, и все остальные проигрышы с признаками предательства того, ради чего гибли люди на майдане, я думаю, смысла уже нет. Но просто когда какой-то официальный орган говорит: "не транслируйте ОРТ", то это как бы подразумевает официальность обращения и точное следование букве написанного. " - Не транслируйте ОРТ!" "-Ага, хорошо! А что это за канал такой???? У нас есть Первый канал.Москва, есть Первый канал.Всемирная сеть, а ОРТ у нас ни какого и нет в сети. Значит - всё впорядке. Мы ОРТ и не показываем! А ,еще просят не транслировать телеканал "Вести". Тоже вроди бы нет такого канала (есть только Россия-24). И есть Россия-РТР (единственный одобренный НацРадою для ретрансляции в Украине международный вариант канала "россия"), а не РТР-планета. Значит все требования мы соблюдаем! Ничего выключать не надо..." - это - - -сарказм. А вообще, стыдно, товарищи или граждане! Заниматся телевиденьем, его лицензированием, составлением позорных рекомендованных списков каналов и "адаптированных", и при этом запрещать фактически не существующие каналы, выражаясь в документах и заявлениях "жаргонными" терминами. Ведь это ни кого ни к чему не обязывает, так на всякий случай подняли шум и показали свою якобы правильность для людей, которых, видимо, совсем считают за дураков. ПОЗОР!
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Читайте також:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  17:10 28.07.2016
  Алексей Бондаренко для «Телекритики»