В Євпаторії припинила ефірне мовлення ТРК «Моріон»
13.12.2013 18:32

У Євпаторії приватна телекомпанія « Моріон» припинила мовлення.  Судовий виконавець відключив всю апаратуру та передавачі каналу. Про це повідомляє «Центр журналістських розслідувань» з посиланням на власного кореспондента на місці подій.

 

Директор ТРК «Моріон» Микола Філатов у коментарі «Телекритиці» сказав, що люди, які зараз знаходяться на каналі, пред'являли документи, які дають їм дозвіл на проведення будь-яких дій.

 

«Я не розумію, що у нас відбувається: чи це обшук, чи виконавчі дії. Зараз ми займаємось трансляцією процесу, а вже потім будемо з'ясовувати, на яких підставах це все відбулося», - сказав пан Філатов.

 

Як пише «Центр журналістських розслідувань», відключення мовлення ТРК «Моріон» пов'язане із постановою суду про виселення телекомпанії з приміщення.

 

Місцева влада не продовжила договір про оренду приміщення з керівництвом каналу, натомість віддала його в оренду представникам ВО «Свобода» під депутатську приймальню. Однак, як заявив пан Філатов, представники партії дозволили співробіникам телекомпанії перебувати та працювати у цьому приміщенні.

 

Як повідомляв канал «Моріон», 27-28 листопада була здійснена спроба рейдерського захоплення приміщення, у якому продовжували працювати журналісти каналу. Згодом, 5 грудня, євпаторійська виконавча служба вжила чергову спробу вручити постанову про примусове виселення ТРК «Моріон» з нежитлових приміщень. Микола Філатов не підписав дану постанову.

 

Керівник відділу з громадських зв'язків Головного управління МВС України в Криму Ольга Кондрашова розповіла, що зараз на каналі знаходяться представники міліції та виконавчої служби.

 

«Опис майна проводили співробітники Державної виконавчої служби. Обшук проводився за рішенням суду. Двоє співробітників міліції перебували поряд для забезпечення охорони порядку при виконанні законного рішення суду. До нас надійшов лист з Державної виконавчої служби, і на її вимогу туди були направлені наші співробітники», - пояснила Ольга Кондрашова.

 

За словами пані Кондрашової, співробітники каналу «Моріон»  не звертались до міліції із заявою про порушення їх прав.

 

Тиждень тому «Телекритика» повідомляла, що ТРК «Моріон може припинити ефірне мовлення через  непродовження місцевою владою терміну оренди нежитлових приміщень, у яких працювали журналісти каналу.  Напередодні було арештовано й повністю заблоковано рахунки телекомпанії навіть для сплати податків та виплати заробітної плати.

 

На думку колективу, неподовження договору без пояснень причин є наслідком «правдивої подачі інформаційних матеріалів про діяльність місцевої влади».

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Евпатория сегодня // 14.12.2013 12:46
В фейсбуке уже обмусолили тему "Мориона" - телекомпания давно уже не выходит в эфир, накопив долги за аренду. Поэтому нечего тиражировать бред. https://www.facebook.com/groups/evpat/
Евпатор // 13.12.2013 20:09
Для телерадиокомпании «Морион» закон не писан? В некоторых СМИ появилась информация о том, что в Евпатории выселяют на улицу телерадиокомпанию якобы за то, что она критиковала местную власть и освещала «евромайдан». Данная информация не соответствует действительности и является попыткой политической спекуляции. Срок действия договора аренды нежилых помещений площадью 704,9 кв. м с ООО «ТРК «Морион» закончился еще в апреле 2012 года. На этот момент предприятие имело значительную задолженность по арендной плате перед местным бюджетом, что в соответствии с действующим законодательством не позволяет продлевать действие договора на новый срок. Задолженность и штрафные санкции составляют более 100 тыс. грн. ООО «ТРК «Морион» обратилось в суд с иском о признании неправомерными действий по отказу от продления договора аренды. Хозяйственный суд АР Крым отказал обществу в иске. Постановлением Севастопольского апелляционного суда решение суда первой инстанции оставлено в силе. Однако «Морион» не спешил покидать незаконно занимаемые помещения. В сентябре прошлого года прокурор города направил исковое заявление в Хозяйственный суд Автономной Республики Крым об истребовании имущества из чужого незаконного владения и взыскании задолженности, и эти требования были удовлетворены в полном объеме. Данное решение подтвердил и Севастопольский апелляционный хозяйственный суд, оставив жалобу ООО «ТРК «Морион» без удовлетворения. Проиграв все суды, телерадиокомпания так и не освободила помещения. Арендная плата за них не вносится, городской бюджет теряет значительные суммы, которые можно было бы направить на нужды громады. В настоящее время судебные исполнители выполняют решение суда о принудительном выселении ООО «ТРК «Морион». В освободившихся помещениях планируется разместить детские клубы и кружки. Пресс-служба городского совета.
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  12:15 25.07.2016
  Ирина Навольнева для «Телекритики»