Freedom House включив Крим у десятку найгірших територій світу за рівнем свободи преси
29.04.2015 12:33

Окупований Росією український півострів Крим увійшов до десятки найгірших за рівнем свободи преси за даними міжнародної правозахисної організації Freedom House. Про це повідомляє видання «Крым.Реалии».

 

Півострів фігурує в цьому списку поруч із Білоруссю, Іраном, Туркменістаном та Узбекистаном.

 

«До 10-ки країн і територій з найгіршим рейтингом в світі увійшли Білорусь, Крим, Куба, Екваторіальна Гвінея, Еритрея, Іран, Північна Корея, Сирія, Туркменістан і Узбекистан. Окупований Росією Крим вперше оцінювався в цьому дослідженні окремо», - йдеться в повідомленні організації.

 

У доповіді, опублікованій 29 квітня, Freedom House вказує на значне скорочення у 2014 році свободи преси у 18 країнах і територіях. Правозахисники назвали поточний рівень свободи преси у світі найнижчим за останні 10 років. Вони пов'язують це із насильством щодо журналістів і ухваленими в багатьох країнах законами, що обмежують діяльність засобів інформації.

 

«Зокрема, російські засоби інформації все частіше підпорядковуються державі. Дослідники вказують на «кумівство приватних медіа з політичним керівництвом» або на бізнес-інтереси, які спонукають обмежувати критику уряду. Freedom House також критикує Росію за «активне і агресивне використання часто помилкової або відкрито загрозливої пропаганди для витіснення справжньої журналістики»», - йдеться в матеріалі «Крым.Реалии».

 

Нагадаємо, у березні міжнародна правозахисна організація Freedom House оприлюднила звіт про порушення прав людини на Кримському півострові, що був «насильно й незаконно анексований» Росією в березні 2014 року, у якому заявляється про тиск на журналістів місцевих та закордонних ЗМІ.

 

Як йдеться у звіті, мешканці Криму після окупації українського півострова зазнають дедалі більших і важчих порушень їхніх прав - громадянських, політичних і прав людини. Особливо постраждали кримські татари - вони, за даними Freedom House, потерпають від порушень майнових прав і залякування незалежних голосів шляхом вибіркового застосування законодавства і вживання фізичного насильства.  За даними звіту, Кремль намагається придушити повідомлення про такі порушення і створює у Криму «інформаційне гетто».

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:

  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Читайте також:
  Посилання за темою:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»