НСЖУ затвердила об’єднаний Кодекс етики українського журналіста
12.12.2013 17:06

12 грудня Національна спілка журналістів України (НСЖУ) на своєму пленумі офіційно ухвалила рішення про участь у Комісії з журналістської етики (КЖЕ), затвердила об'єднаний Кодекс етики українського журналіста та визначила, що представником у КЖЕ буде перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.

 

За словами голови НСЖУ Олега Наливайка, Спілка готова підтримувати діяльність Комісії з журналістської етики, адже дотримання етичних стандартів є запорукою авторитету професії журналіста серед громадськості. «Особливо актуальним є дотримання професійних стандартів у часи конфліктів, виборчі періоди, адже будь-які «промахи» з боку самих працівників ЗМІ можуть ставати причиною ще більшого тиску на медіа з боку влади та ставити під загрозу свободу слова в Україні», - сказав голова НСЖУ.

 

Відразу після створення в Україні єдиного Кодексу етики українського журналіста голова Комісії з журналістської етики Володимир Мостовий, голова Незалежної медіапрофспілки Юрій Луканов та Олег Наливайко звернулися до журналістів та ЗМІ з пропозицією підтримати єдиний Кодекс, повідомляє сайт Комісії з журналістської етики.

 

Нагадаємо, раніше в Україні існувало два кодекси з журналістської етики. Згодом Комісія з журналістської етики та НСЖУ вирішили створити спільний етичний кодекс. КЖЕ ухвалила єдиний Кодекс за основу на своєму черговому з'їзді в жовтні.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Олексій Мазур, Дніпропетровськ // 13.12.2013 00:21
Діяльність "регіоналки" О. Бондаренко, гендиректора ДОДТРК В. Чанглі та голови ДОО НСЖУ О. Ковальчука протирічать єдиному Кодексу журналістської етики Зокрема, в пункті 2 Кодексу йдеться: "Служіння інтересам влади чи засновників, а не суспільства, є порушенням етики журналіста". А останній 19 пункт проголошує: "Свідоме порушення норм журналістської етики є абсолютно несумісним з професійною журналістикою, піддається громадському осуду, може бути підставою для позбавлення прес-карти чи членства в професійних та творчих спілках. Розгляд конфліктних ситуацій етичного та професійного характеру здійснює Комісія з журналістської етики". З огляду на вище наведене звертаюся до НСЖУ та Комісії з журналістської етики з пропозицією піддати громадському осуду та розглянути питання про виключення зі Спілки народного депутата від партії регіонів, заступниці Комітету ВР з питань свободи слова та інформації Олени Бондаренко; гендиректора Дніпропетровської ОДТРК, члена правління і секретаріату обласної організації НСЖУ, депутата облради від ПР Валентина Чанглі й голови ДОО НСЖУ, головреда газети "Вісті Придніпров'я" Олексія Ковальчука. http://dusia.telekritika.ua/blog_alekseia_mazura/23510
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  17:10 28.07.2016
  Алексей Бондаренко для «Телекритики»