Двоє журналістів Першого національного звільняються через незгоду з редакційною політикою
06.12.2013 14:49
Останньою краплею для журналістів став ефір новин про висвітлення розгону євромайдану 30 листопада

З Першого національного каналу через незгоду з редакційною політикою звільняються двоє журналістів - спеціальний кореспондент ТВО інформаційно-аналітичних програм Ігор Меделян і кореспондент цього ж ТВО Сергій Лефтер. Цю інформацію вони особисто підтвердили «Телекритиці».

 

Зокрема, Сергій Лефтер звільнився вчора, 5 грудня. «Звільнився з новин Першого національного через незгоду з інформаційною політикою каналу. Остання крапля - неадекватне, необ'єктивне та упереджене висвітлення євромайдану, зокрема розгону "Беркутом" людей 30 листопада», - пояснив пан Лефтер своє рішення.

 

Ігор Меделян з 5 грудня перебуває у відпустці з подальшим звільненням. «Я звільняюсь, бо не згоден з редакційною політикою каналу. Рішення залишити НТКУ назріло після подій 30 листопада, коли відбулося побиття протестувальників на Майдані Незалежності в Києві. Ефір новин на "Першому" у той день став останньою краплею», - зазначив журналіст і додав: «Я поважаю свій колектив, але вважаю, що не маю морального права брати участь у створенні таких новин».

 

Пан Меделян каже, що розуміє, що НТКУ повністю залежить від держави, в тому числі і фінансово, і це відображається на редакційній політиці каналу. «Я і декілька моїх колег спробували змінити підходи до подання інформації. У понеділок, 2 грудня, відбулися збори колективу новин. Втім, все залишилось без змін. Далі дискусій у колективі не пішли», - розповів він. Чекати кардинальних зрушень ані в загальній концепції каналу, ані в редакційній політиці новин він перспективи не бачить.

 

За інформацією джерел «Телекритики» на каналі, після зборів колективу 2 грудня керівництво пообіцяло давати в новинах більше балансу й дотримуватися стандартів, однак поліпшення редакційної політики не відбулося. Відтак, ще декілька журналістів Першого національного розглядають можливість звільнитися.

 

За даними інших джерел, працівників новин умовляли не йти й не зчиняти скандалу тим, що не вся їхня зарплата є офіційною, а частину грошей вони отримують від людей, які зараз контролюють Перший національний.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Ольга // 08.12.2013 05:33
по полочкам если все разложить то: 1. Лефтер - парень который не котировался в ньюс-руме и его мнение никого не интересовало. Третий сорт, к политике не допускали на пушечный выстрел. Сюжеты,а их было немного, правились нещадно. Он был обычным пушечным мясом, которым могли пожертвовать в любой момент абсолютно ничего не потеряв. 2. Меделян - начинал на канале как журналист ведущий криминальную тематику, потом в нужный момент, руководство канала воспользовалось его послушностью и уступчивостью и отправило работать "журналистом Азарова", правительственным журналистом. Задачу выполнял, даже перевыполнял делая еженедельно спецрепортажи по 15 минут про Януковича. Сам Меделян - однозначно Журналист с большой буквы но ему придется "отходить" от того стиля работы который ему навязали на ут-1. И возвращаться к реальной жизни. На данный момент на канале не нашли ему замены.
работяга // 07.12.2013 17:36
а что Лефтер сюжеты делал?
obratsun // 07.12.2013 16:36
А меня больше всего смешит в этой истории Лефтер. Он никогда не делал никаких политических сюжетов. Не из-за несогласия с редакционной политикой. Просто он слабый журналист, который даже с банального рейда не умеет сделать интересный материал. Политика всегда будет политикой, а элементарные человеческие качества важнее всего!
голос // 07.12.2013 08:17
А мені ось дивно- я Ігоря щодня бачив у ньюс-румі: він радо висвітлював роботу уряду і особисто Миколи Яновича. Крім сюжетів у новини робив 10-15 хвилинки про покращення: остання вийшла днями. Від них буквально зуби скрипіли- так багато цукру було про владу. І з керівництвом у хлопця все "вась вась". Може він просто нову роботу знайшов? А може справа у недоплаченій премії? Щось не пригадую аби моделяна хтось примушував робити те, що він не хоче. Він вже дуже досвідчений і дорослий хлопчик.
для Андрий // 07.12.2013 01:35
Пока вы будете говорить "даунбас", а другие будут оперировать фразами типа "галицкие рогули", ни фига у вас не выйдет. Андрий, вы ж в Европу хотите. Построить Европу в нетерпимом государстве не выйдет. Чаще смотрите на себя в зеркало
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Посилання за темою:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  17:10 28.07.2016
  Алексей Бондаренко для «Телекритики»