Рада провалила законопроект Сюмар про посилення санкцій до ліцензіатів-порушників (ДОПОВНЕНО)
03.02.2015 17:42

Верховна Рада не підтримала законопроект № 1889 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення застосування санкцій до ліцензіатів за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення» народного депутата Вікторії Сюмар.

 

За ухвалення законопроекту за основу в першому читанні проголосували лише 189 народних депутатів, попри те, що проект було поставлено на голосування з урахуванням поправки Вікторії Сюмар і Наталії Агафонової про те, що призупиняти ліцензії мовників і провайдерів може лише суд за позовом Нацради.

 

Пані Сюмар запропонувала таку остаточну редакцію статті 6-1, якою пропонувалося доповнити закон «Про телебачення і радіомовлення»:

 

«Національна рада, у випадках передбачених цим Законом, законодавством, що регулює питання запровадження надзвичайного, особливого та воєнного стану, у тому числі порядок проведення на території України антитерористичних операцій, а також законодавством, що регулює порядок проведення виборів Президента України, народних депутатів України та виборів до органів місцевого самоврядування, референдумів може невідкладно звернутися з відповідним позовом до суду про тимчасове зупинення дії ліцензії телерадіоорганізації, провайдера програмної послуги, про тимчасову заборону на ретрансляцію телерадіопрограм та невідкладно».

 

Однак депутати не підтримали законопроект. Результати голосування по фракціях: «Блок Петра Порошенка» - 83, «Народний фронт» - 69, позафракційні - 13, «Самопоміч» - 12, «Економічний розвиток» - 8, «Батьківщина» - 3, Радикальна партія Олега Ляшка - 1, «Опозиційний блок» - 0, «Воля народу» - 0.

 

Не вистачило голосів і для повторного розгляду проекту - за повернення до розгляду проголосував лише 191 депутат.

 

Також парламент заслухав альтернативний законопроект № 1889-1, зареєстрований 2 лютого народними депутатами з депутатської групи «Воля народу» Сергієм Лабазюком і Михайлом Ланьом. Вони запропонували менші розміри штрафів, ніж у законопроекті пані Сюмар, а також не пропонували змін щодо можливості тимчасово призупиняти ліцензії мовників і провайдерів (як Нацрадою, так і судом). Однак на голосування цей проект навіть не виносився. У картці законопроекту на сайті Ради вказано, що він вважається знятим з розгляду.

 

Коментуючи провал законопроекту, Вікторія Сюмар заявила: «Ми стаємо свідками того, як українським парламентом керують олігархи, які є власниками медіагруп і які не хочуть регулювання медіа з боку держави. Ми ослаблюємо державу Україна в угоду цим олігархам. І ті депутати, які не голосували, чудово знають, що вони робили за це».

 

«Законопроект розроблений Нацрадою, яка призначається Президентом і парламентом - нами з вами. В «Народного фронту» там немає жодної людини. Ми виступаємо за інтереси української держави, яка повинна мати можливість свій інформаційний простір захищати», - зауважила вона.

 

Пані Сюмар попросила голову Верховної Ради Володимира Гройсмана ще раз поставити на голосування питання про повернення до розгляду законопроекту. «Інакше я попереджаю, ми не будемо більше вносити ці речі. І це означає, що ми будемо послаблювати позицію української держави. Не можна з такими речами гратися, торгуватися. Ми пішли на всі можливі компроміси - це європейські норми і стандарти», - застерегла вона.

 

Але спікер відмовив, оскільки до цього Верховна Рада вже намагалася повернутися до перегляду законопроекту, і їй теж не вистачило голосів.

 

Володимир Гройсман дав доручення Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики напрацювати з усіма зацікавленими сторонами новий законопроект і внести його на розгляд Верховної Ради. Законопроект № 1889 водночас вважається відхиленим.

 

Нагадаємо, що Вікторія Сюмар перереєструвала під № 1889 законопроект, який раніше мав № 1824, але він не був включений у порядок денний 27 січня, хоча Комітет свободи слова та інформаційної політики підтримав проект і рекомендував Верховній Раді включити його до порядку денного та прийняти в першому читанні за основу.

 

Законопроект - ініціатива Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Він, зокрема, передбачає наділити Нацраду повноваженням тимчасово зупиняти дію ліцензії мовника або провайдера, тимчасово забороняти ретрансляцію телерадіопрограм та невідкладно звертатися з відповідним позовом до суду. Також він передбачає прописати в законі процедуру застосування Нацрадою санкції штрафів та прив'язати розміри штрафів до розміру ліцензійного збору ліцензіата.

 

За словами Вікторії Сюмар, 3 лютого Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики запропонував парламенту прийняти законопроект за основу в першому читанні, але вилучити при цьому норму про повноваження Нацради тимчасово призупиняти ліцензії (щоб такі дії міг вчиняти лише суд).

 

Проти законопроекту публічно виступили всі найбільші медіагрупи («Інтер», StarLightMedia, «Медіа Група Україна»), крім «1+1 медіа», а також асоціації провайдерів.

 

Екс-президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко також застерегли народних депутатів від ухвалення законопроектів щодо інформаційної безпеки як таких, що, на їхню думку, обмежують свободу слова.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
СЮМАР ГАНЬБА! // 04.02.2015 11:49
эта злобная и тупая курица на столько непрошибаема, что даже не понимает очевидного: страна и люди ну хоть немного поменялись, Небесная сотня гибла ПРОТИВ "диктаторских законов" , а НЕ "ЗА"!, суть которых ВСЕХ ВМЕСТЕ ВЗЯТЫХ много мягче законопроектов от Сюмар. Занимаясь так называемым "законотворчеством" , мадам не удосужилась даже усвоить элементарный курс правоведения за 5-7 класс общеобразовательной школы! Потому Конституция Украины для неё -пустой звук! Хотя нарушение положений ОСНОВНОГО ЗАКОНА, особенно парламентарием или должностным лицом, влечет за собой уголовную ответственность и лишение депутатского мандата! Также мадам, очевидно не в курсе (ну куда уж ей, если тупица даже на "троечку" не освоила школьный курс) Европейских и международных конвенций, норм, положений и законов, ратифицированных украинским парламентом, особенно в части понятия "свобода слова". Ну и наконец, барышня тупо заучила , судя из её многочисленных высказываний последнего месяца в соцсетях, некую методичку 2001-2012 годов и ни как не может понять, что на дворе уже 2015 год, а парламент у на состоит Конституционным большинством из её "любых друзів" и горяче любимых коллег-коалициантов ---членов "Народного Фронта" и Блока Петра Порошенко. Потому всякие "намёки" мадам смотрятся странно, МИНИМУМ! А вообще не пойму тогда: если ты такая принципиальная и тебя ТАК возмущают твои же лепшие соратники в парламенте, которых ты сама же теперь поливаешь дерьмом и подозреваешь в высказываниях чуть ли не в работе на соседнее государство-агрессора, то почему ты не выйдешь из "Народного Фронта" , не сложишь свой депутатский мандат и не идешь "бороться" на передовую?! Или ...здеть, не мешки ворочать?
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  15:00 22.07.2016
  Елена Синицына для «Телекритики»