Новий закон дозволить Януковичу і Раді відкликати членів Нацради
16.01.2014 14:31

Закон «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (№3879), який Верховна Рада прийняла в цілому 16 січня, вносить зміни до закону «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення».

 

Зміни вносяться до статті 8 «Дострокове припинення повноважень члена Національної ради». Тепер повноваження   члена   Нацради  можуть бути достроково припинені  за рішенням органу, що його призначив, тобто президентом чи парламентом. Це, на думку експертів, робить  членів регулятора більш залежними від тих органів, які їх призначають.

 

Раніше повноваження члена Нацради могли бути достроково припинені у разі його власної заяви,  припинення громадянства,  обвинувального вироку, неучасті у засіданнях, визнання недієздатним чи смерті.

 

Нагадаємо, цей же закон встановлює кримінальну  відповідальність за наклеп, посилює регулювання діяльності громадських організацій.

 

Законопроект був зареєстрований у парламенті два дні тому - 14 січня. За словами юриста Інституту  медіа права Ігоря Розкладая, закон був прийнятий  Верховною  Радою без дотримання процедури, публічного обговорення, без електронної фіксації та фактичного підрахунку голосів.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Gt // 16.01.2014 14:40
А как она его принят могла 17 января, если сегодня еще только 16?
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Читайте також:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  18:00 27.05.2016
  Ирина Навольнева для «Телекритики»
  15:00 27.05.2016
  для «Телекритики»