Індустріальні асоціації підтримали законопроект, що звільняє провайдерів від відповідальності за очищення авторських прав
27.06.2013 17:07

Професійні об'єднання суб'єктів господарювання в сфері телекомунікацій та медіа  підтримали прийняття законопроекту № 2086а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного перегляду громадянами програм універсальної програмної послуги».

 

Про це йдеться у відкритому позиційному зверненні, яке підписали керівники асоціації «Укртелемережа», Телекомунікаційної палати України, Інтернет-асоціації України, Асоціації правовласників та постачальників контенту і Спілки кабельного телебачення України.

 

Авторами законопроекту є народні депутати України, члени Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова і інформації Олена Бондаренко і Рустам Раупов. Депутати пропонують звільнити провайдерів програмної послуги від обов'язку укладати угоди з будь-якими суб'єктами авторського права та (або) суміжних прав і сплачувати винагороду або інші платежі за об'єкти цих прав, які використовує телерадіоорганізація при створенні програм універсальної програмної послуги.

 

«Реєстрація законопроекту цілком відповідає на виклики саморегуляції ринку та є необхідною мірою для забезпечення громадянам України ... безперешкодного доступу до програм універсальної програмної послуги. Таке право громадян сьогодні може бути порушеним у зв'язку зі спірними претензіями організацій колективного управління до провайдерів програмної послуги», - визначають у спільному повідомленні асоціації.

 

На думку представників галузевих асоціацій, законопроект відповідає суспільному інтересу та не призведе до обмеження прав власників авторського права або суміжних прав.

 

Громадські об'єднання закликали всіх зацікавлених осіб підтримати прийняття законопроекту.

 

Нагадаємо, що цей законопроект підтримав парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації, рекомендувавши Раді ухвалити його.

 

Водночас із критикою документу виступають організації колективного управління.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
qwerty // 03.07.2013 16:52
Ааа, карманные господа... Елена Бондаренко могла и сама такую "позицию" за них подписать. А что интересно по поводу этого законопроэкта говорит Госслужба Интелектуальной собственности? Она наверное тоже с ним согласна? Хотя, скорее всего - нет. Почему об этом ничего не пишут? Ведь она является регулятором в этой сфере. Может пусть Телекритика к ним обратится, раз уважаемые депутаты их седьмой дорогой обходят.
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Посилання за темою:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  17:10 28.07.2016
  Алексей Бондаренко для «Телекритики»