Голос країни за національною ознакою?
Світлана Остапа
11.07.2011 12:41
Дивні аргументи випало почути під час останнього допрямоефірного етапу пісенного талант-шоу «Голос країни» від Діани Арбеніної та Руслани Лижичко

Дивні аргументи випало почути під час останнього допрямоефірного етапу пісенного талант-шоу «Голос країни» від шанованих членів журі Діани Арбеніної та Руслани Лижичко. 10 липня вони мали обрати 24 фіналістів. З семи учасників у кожній із чотирьох команд мали залишитися шестеро. Щоб відсіяти ще одного вокаліста, тренери обирали двох із семи в номінацію, й ті ще раз доводили своє право залишитися в проекті, виконуючи пісню, яку співали під час «сліпого» відбору.

 

Усе ніби згідно з форматом і по-чесному. Вибираючи одного з кандидатів на виліт, журі подекуди аж сльозу пускало, так їм шкода було розлучатися з учасником. З екрану все це виглядало яскраво, видно було, що зіркові тренери щиро прикипіли до членів своїх команд.

 

Діана Арбеніна попросила Володимира Окілка і Шмагі Тагіашвілі заспівати ще раз. У результаті обрала, як вона каже, «пана Володіміра». Хоча я теж уболівала за нього, все ж очікувала серйозних аргументів. Натомість те, що сказала Арбеніна на користь номінанта Володимира Окілка, мене просто вразило. Володимир заспівав пісню «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», Шмагі Тагіашвілі виконав грузинську. Обидва співали професійно, вкладаючи всю душу. Діана надала перевагу Володимиру, зазначивши, що українською піснею він показав своє коріння. Мовляв, оскільки ми обираємо голос цієї країни, то Володимир і є одним із таких голосів.

 

Я люблю цю програму, бо сама з дитинства співаю. З усіх вокальних талант-шоу це мені подобається найбільше. Тут ефір не розбавляють самозакоханими фріками без слуху і голосу для рейтингу й привабливості картинки, як в інших програмах. Але цього разу я зірвалася на крик! Навіщо так: що, Арбеніна обирає не голоси, а національність?!

 

Україна - багатонаціональна країна, в якій живуть представники понад ста національностей. Всі вони складають український народ. Грузини також. Я почувалася ніяково.

 

Але не встигла я заспокоїтися, як історія повторилася. Але вже з Русланою, яка в номінанти обрала двох вокалісток із найунікальнішим, на мій погляд, голосами - Севіль Меметову й Тоню Матвієнко - доньку Ніни Матвієнко. Знову ж таки, обидва виступи зірвали овації залу. Руслана обрала Тоню (за яку я також вболівала). Тренер назвала голос Тоні брендом України, мотивувала свій вибір тим, що він... автентичніший.

 

Мене переповнювали емоції. Я подумала: а якщо це політика програми? Бо з якого дива тренери так відкрито почали обирати вокалістів за національною ознакою? Хіба Севіль, яка представляла Крим, не з України?

 

Уявляю, як почуваються Ештар Раді, Дмитро Теймуразов або Арсен Мірзоян, які ще залишилися в проекті.

 

Я - українка за національністю. І стаю войовничою, коли ображають українську мову або національні традиції. Але й не терплю, коли без поваги ставляться до інших національностей. Без поваги один до одного міцної держави не побудуєш.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Вера // 18.07.2011 02:05
Руслана и Диана поступили разумно, критика их выбора в данном случае - глупа.Украину должны представлять украинцы, и тут нечего обсуждать, дискуссия искусственная
Станіслав, не святий // 16.07.2011 22:36
Щодо АВТЕНТИЧНОСТІ. І мати і донька автентичні українські дурепи. Вони з тієї іще чисельної когорти, що все життя нічого нового не створюють а "щі хлєбают", паразитуючи на так званій автентичності. Українська автентичність не заважала донці Митрофана вступити до лав масонського Ордена Святого Станіслава. Побратимами по Ордену у Ніні Митрофанівни Матвієнко - Азаров, Табачник, Людмила Кучма, Ківалов й череда інших "укрАїнців". Таким самим дурнем виглядає в тому Ордені ректор Мішка Паплавський. Яблуко від яблуні - цьому прислів"ю відповідає донька шевальїхи Ордена Св.Станіслава, "золотого голосу маларосії" Антоніна. Фальшиве лідерство в шоу-програмі, не виключено, підігрівається владними братчиками з жидо-масонського ордена. Своє антиукраїнське мурло прикривають такими вишиваними автентичними дурепами, як мати й донька. Тими, що милуються історією, а не тяжко працюють, створюючи нову історію незалежної країни, на велику біду України, можна греблю гатити.
123 // 13.07.2011 12:14
Я бы поступил как Руслана... правда, не сказал бы о решающей капле. Украинского телевидения нет, кино нет, книг нет.... все украинское давят. Спасибо Руслане и Диане.
babay // 12.07.2011 20:12
Авторові - браво! Слава Богу, що у нас ще є люди, у яких нормальні загальнолюдські цінності переважають маразм і печерне мислення! Щодо шоу - сказати нічого не можу, "ящика" вже давно не дивлюся, тим більше всілякі там шоу - однаково всі ці таланти згинуть у небутті відразу після закінчення ефірів.
mary // 12.07.2011 14:51
Цікаво, звідки з’явилася Тоня Матвієнко, яку не вибрав жоден з так званих "тренерів"? На "сліпому" відборі її відсіяли саме через "надмірну" автентичність...
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Читайте також:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  17:10 28.07.2016
  Алексей Бондаренко для «Телекритики»