Мустафа Найєм попросив Комітет свободи слова розібратися з джинсою
14.03.2012 17:37
І дати роз’яснення, що є прихованою зйомкою і чи можна журналістам знімати в супермаркетах

Журналіст і ведучий Мустафа Найєм під час чергового засідання Комітету з питань свободи слова та інформації 14 березня звернувся до народних депутатів з проханням відреагувати на величезну кількість замовних матеріалів у ЗМІ.

 

Від імені руху «Стоп цензурі!» пан Найєм озвучив заяву, в якій члени руху вимагають від Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації офіційно звернутися до керівництва телеканалів та друкованих ЗМІ з вимогою чітко позначати для глядачів та читачів рекламні матеріали. «Це стосується не лише рекламних блоків, а й усіх програмних та міжпрограмних продуктів. Такі матеріали повинні маркуватись відповідними вказівками, що мають очевидний характер», - зазначив пан Найєм. Він додав, що ці позначки мають бути такими, щоб читачі або глядачі відразу розуміли, що мають справу з рекламним матеріалом.

 

Окрім того рух «Стоп цензурі!» просить офіційно звернутись до керівництва телеканалів та друкованих ЗМІ з проханням оприлюднити перелік всіх комерційних продуктів, а також розцінки на їх розміщення. «Ми є свідками того, що на багатьох каналах з'являються якісь матеріали, синхрони, інтерв'ю, а потім дізнаємось, що це було на комерційних засадах, але глядач про це не знав. Також ми знаємо, що в багатьох журналах з'являються інтерв'ю, які потім з'являються на білбордах, але читач не знає, що це матеріал, який замовляв рекламний відділ. Ми вважаємо, що обов'язок усіх ЗМІ дотримуватися законодавства про рекламу й інформацію», - сказав пан Найєм, пообіцявши передати текст заяви руху членам Комітету.

 

Також Мустафа нагадав комітету про побиття журналістів у донецькому супермаркеті. Він попросив дати роз'яснення журналістам і керівникам комерційних структур, чи мають право медійники здійснювати такі зйомки і їх оприлюднювати. Крім того, за словами пана Найєма, потребує роз'яснення комітету заява представника СБУ, чи має право журналіст знімати прихованою камерою і що є, власне, прихованою зйомкою.

 

Члени комітету підтримали пропозицію голови Юрія Стеця про те, щоб детально розглянути питання про зйомки в супермаркетах і приховані зйомки на засіданні 11 квітня. А щодо заяви руху «Стоп цензурі!» депутати дадуть відповідь після того, коли детально ознайомляться з її текстом.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
a // 15.03.2012 15:33
тоже мне нашелся "честный" журналист. Он зарплату из чьего кармана получает? Из кармана канала. А за что он деньги получает? За то что рассказывает в том числе и о том, что нужно владельцу канала. Предложил бы Интер ему хорошие деньги, пошел бы отстаивать интересы других владельцев.
Государственная Налоговая Инспекция // 15.03.2012 14:14
Только не смейтесь, но я таки знаю, кто заказывает такие вопросы. А вы уже задекларировали свой доход? =)
Оксана // 15.03.2012 11:45
Попросил)Ай какой смелый)Есть чем друг друга пиарить)
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Читайте також:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  12:15 25.07.2016
  Ирина Навольнева для «Телекритики»