«Стоп цензурі!» застерігає: український Euronews може бути використаний владою для пропаганди
25.10.2010 15:11

Журналістська ініціатива «Стоп цензурі!» закликає керівництво каналу Euronews звернути увагу на кадрову та редакційну політику майбутнього представництва в Україні, яке, згідно з підписаною 21 жовтня угодою, має бути створене на базі Національної телекомпанії України.

 

Національна телекомпанія, що перебуває у власності держави, повністю контролюється адміністрацією Президента України та головою Служби безпеки України Валерієм Хорошковським, який також є власником найбільшої в країні телевізійної групи «Інтер». Після обрання Віктора Януковича на пост Президента керівництво телекомпанії було змінене в обхід Закону «Про телебачення і радіомовлення», який передбачає створення наглядової ради. Генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф до призначення на цю посаду був продюсером групи «Інтер», а його заступник Валід Арфуш - радником правої руки Президента Ганни Герман.

 

Під керівництвом цих людей Перший Національний телеканал радикально змінив редакційну політику. Згідно з моніторингом новин, що проводиться проектом Internews Network U-Media, новини, які раніше були безсторонніми та порівняно якісними, тепер наповнені прихованою рекламою влади. Канал є «рекордсменом» за кількістю порушень професійних стандартів.

 

Позицію керівництва каналу характеризує цитата з інтерв'ю Валіда Арфуша інформаційному агентству УНІАН: «Я вважаю, що Перший Національний обов'язково повинен бути провладним... Він завжди висвітлюватиме роботу влади, доноситиме лише позитивну інформацію до глядачів... має підтримувати владу, а влада повинна знати, що Перший Національний завжди її захищає».  Рух «Стоп цензурі!» вважає, що людину з такими поглядами недоречно призначати головою координаційної ради Euronews в Україні, позаяк немає гарантій, що українська версія Euronews не буде використана для пропаганди та прихованої реклами влади.

 

Також «Стоп цензури» наголошує, що компетентність пана Арфуша у телевізійній галузі є сумнівною, позаяк до призначення заступником генерального директора НТКУ він був займався організацією конкурсів краси та був видавцем бульварного журналу Paparazzi. 

 

З огляду на ці факти, а також невпинне посилення політичного тиску на медіа, здійснюваного українською владою у прагненні контролювати інформаційний простір, рух «Стоп цензурі!» закликає керівництво  Euronews:

 

- поставити українським партнерам жорсткі вимоги щодо редакційної та кадрової політики;

- ретельно контролювати процес створення та подальшу роботу українського представництва;

- відхилити кандидатуру пана Валіда Арфуша та вимагати призначення на керівні посади українського Euronews фахових і незаангажованих людей, відібраних шляхом відкритого та прозорого конкурсу.

 

Довідка

Громадський рух «Стоп цензурі!»

Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об'єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

Це  ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланням http://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53128

Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: http://stopcensorship.wordpress.com/ , у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship

 

 

Контактна особа:

Артем Соколенко,

координатор прес-центру

Громадського руху «Стоп цензурі!»

050 440 46 08

censor.stop@gmail.com

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
чернявка // 27.10.2010 12:54
Мало ли кто где был.Главное что человек делает сейчас.У меня миллион был и я была миллионером а теперь у меня его нет и я не миллионерша.Так и что?Все меняется,и времена,и люди.Главное-что мы видим сейчас-очень активно развивающийся телеканал.
blade runner // 26.10.2010 23:42
Очень умно-чтобы во Франции решались вопросы кадровой политики.А почему не в берлине или скажем,в любой другой стране?Это так видят стопцензурщики демократию-чтобы за границей решали кадровые и редакционные вопросы? А мы тогда кто-доминион получается ?Типа мы Канада а Лондон решает как мы тут будем жить.Очень интересно...
смешые клоуны сц // 26.10.2010 07:40
Судя по всему,движение именуемое себя стоп цензуре избрало тактику возвышения и продвижения путем очернения всех демократических процессов,происходящих в Украине.Да будет им известно,что Evronews имеет очень хорошую аналитическую службу,в которой профессионалы работают не первый год,и они имеют очень жесткие,годами устоявшиеся требования для своих чденов.И какие-то перегибы и кривотолки в подаче новостей не допускаюся.А самое главное-новости заливаются не из Украины а в Украину,причем Европейскими корами,поэтому выпад Стоп цензуры просто пук в лужу.
Китайский лётчик // 25.10.2010 22:56
Артем Соколенко, а кто именно из общественного комитета поддержал этот пресс-релиз? И спросили вы у сотен журналистов, которые подписались под заявлением Стоп цензуре, согласны ли они с этим мнением? Делали бы себе заявления от ГО Телекритика, а не прикрывались СЦ
Минздрав // 25.10.2010 20:19
Минздрав предупреждает:В стопцензуре очень много людей,которые ни имеюют никакого отношения к журналистике и весьма туманно представляют себе вообще как строиться работа на телевидении!
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  17:10 28.07.2016
  Алексей Бондаренко для «Телекритики»