«Стоп цензурі!» пропонує Януковичу залучити представників руху до обговорення суспільного мовлення на Гуманітарній раді (заява)
24.06.2010 16:31

Громадський Рух «Стоп цензурі!» заявляє підтримку задекларованим намірам президента України щодо створення системи суспільного мовлення. Заява є відгуком журналістського громадського руху на заяву Віктора Януковича ініціювати  найближчим часом розгляд концепції суспільного мовлення на засіданні Громадської гуманітарної ради.

 

«Зважаючи на те, що Президент ініціював розгляд цього питання на засіданні Громадської гуманітарної ради, просимо залучити до участі в цьому засіданні і представників Руху «Стоп цензурі!», оскільки в складі Ради немає представників журналістської спільноти», - ідеться в тексті.

 

Рух нагадує, що вже розроблено законопроект, який передбачає створення в Україні суспільного мовлення за кращими світовими зразками.

 

«Ми готові передати цей проект Президентові та уряду з тим, аби надалі спільно працювати над його доопрацюванням та ухваленням», - ідеться в документі.

 

Також «Стоп цензурі!» нагадує, що з огляду на важливість проекту СМ, робота над концепцією та відповідними законодавчими актами має відбуватися максимально прозоро, із залученням журналістів та громадських організацій та рухів.

 

Публікуємо текст заяви повністю:

 

Заява руху «Стоп цензурі!» щодо суспільного мовлення

 

Громадський рух «Стоп цензурі!» заявляє підтримку задекларованим намірам Президента України щодо створення системи суспільного мовлення в країні як - цитуємо - «першого масштабного проекту для незворотності курсу на утвердження свободи слова».

 

В рамках руху вже розроблено законопроект, який передбачає створення в Україні суспільного мовлення за провідними світовими зразками. Ми готові передати цей проект Президентові та уряду з тим, щоб надалі спільно працювати над його доопрацюванням та ухваленням.

 

Ми вважаємо, що суспільне мовлення є надзвичайно важливим завданням для України. Воно має ґрунтуватися на зрозумілих та прозорих принципах формування незалежної Наглядової ради за участі представників громадськості, а також мати прозорі принципи фінансування.

 

Відтак і процес роботи над концепцією та відповідними законодавчими актами має відбуватися максимально прозоро, із залученням журналістів та громадських організацій та рухів.

 

Зважаючи на те, що Президент ініціював розгляд цього питання на засіданні Громадської гуманітарної ради, просимо залучити до участі в цьому засіданні й представників руху «Стоп цензурі!», оскільки в складі ради немає представників журналістської спільноти.

 

Ми переконані, що влада, як і українське суспільство, зацікавлена у створенні сучасного та незалежного суспільного мовника, а отже, максимально зацікавлена у спільній з журналістами та громадськістю роботі задля цієї мети.

 

Громадський рух «Стоп цензурі!»

 

‘Stop Censorship!' Statement on Public Broadcasting

 

‘Stop Censorship!' public movement states that it should support intentions to create national public broadcasting system declared by President of Ukraine as (quote) the first large scale project aimed at non-reversible progress towards freedom of speech (end quote).

 

Within the movement, a draft law has been elaborated providing for the creation of public broadcasting system in Ukraine after the world's leading examples. We are ready to hand this draft law over to President and the government in order to jointly work on its elaboration and passing.
 

 

We consider public broadcasting to be a highly important objective for the nation. It must be based on comprehensible and transparent principles of formation of Supervisory Council comprised of representatives of the public and also it must have transparent funding principles.

 

Thus, elaboration of the concept and relevant legislative acts must be performed in the most transparent manner with journalists and public organizations and movements involved in it.

 

Considering the fact that President initiated investigation of the issue at a session of Public Humanitarian Council we appeal to include representatives of ‘Stop Censorship!' movement into it as there are no representatives of journalists' community in the Council.

 

We are certain that the authorities as well as Ukrainian society as a whole is concerned with creation of a modern and independent broadcaster and, therefore, will take part in the activities aimed at this goal together with journalists.

 

‘Stop Censorship!' Public Movement

 

Translated by Gennady Shpak

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
OBI-Consulting.eu // 26.06.2010 13:00
По идее - должны взять, хотя профиль СЦ далёк от темы..
перший // 25.06.2010 00:36
йоооб. а кто это написал заяву? я подписался под стоп цензурой, а об этой заяве впервые слышу. это фигная какая-то
Космополит // 24.06.2010 18:03
А за что же вы,с...ки, Червакову клевали?
коля // 24.06.2010 17:25
а что это за зверь громадськый рух стоп цензуре? это лигачёва сама написала? или рыбачук на американские деньги?
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Посилання за темою:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  17:10 28.07.2016
  Алексей Бондаренко для «Телекритики»