Перший канал на межі банкрутства через «японський кредит» - профспілка НТКУ (ДОПОВНЕНО)
15.11.2012 12:15
Зробити Перший національний банкрутом начебто планує Мінфін

Профспілка Національної телекомпанії України заявляє про те, що НТКУ опинилася на межі банкрутства, через яке трудовий колектив може втратити роботу. Про це йдеться у зверненні профспілки, яке отримала «Телекритика».

 

Як стало відомо профспілці, Міністерство фінансів подало  позов на НТКУ і вимагає від державного телеканалу сплати 25 мільйонів гривень. Ці кошти повинні піти на погашення кредиту, наданого НТКУ ще 1996 році з державного бюджету в межах співпраці України і Японії.

 

На думку профспілок, саме через це керівництво НТКУ відмовилось від святкування Дня працівників радіо, телебачення і зв'язку. Співпробітники Першого національного просять українські ЗМІ звернути увагу на ситуацію на телеканалі.

 

Як розказав «Телекритиці» у 2003 році тодішній президент НТКУ Олександр Савенко, японський кредит  був взятий  у 1996 році на суму 13, 5 мільйонів доларів. За інформацією «Телекритики», цей кредит виділявся на закупівлю технічного обладнання, яке зараз є вже застарілим.

 

У коментарі «Телекритиці» генеральний директор телекомпанії Єгор Бенкендорф зазначив, що це питання буде виріше найближчим часом. За його словами, відповідно до домовленостей  частину  так званого «японського кредиту» мала сплатити НТКУ за рахунок власних коштів, а частину - Міністерство фінансів в рамках фінансування державних телерадіокомпаній.

 

«Серед безлічі інших боргів, що дісталися в спадок від моїх попередників, знаходилася і частина кредиту, яка повинна була погашатися за рахунок коштів НТКУ, але протягом усього мого керівництва компанією ми планомірно знаходили кошти для погашення своєї частини кредиту і до кінця 2012 року плануємо погасити її повністю», - запевнив він.

 

Однак, за словами Єгора Бенкендорфа виникли непорозуміння з іншою частиною згаданого кредиту, який мала відшкодувати держава: «Формально схема погашення повинна була б виглядати наступним чином: Мінфін виділяє НТКУ необхідну суму з державного бюджету і вказує, на що саме повинні піти ці кошти, а НТКУ після фактичного отримання цієї суми повертає її назад в державний бюджет. Така схема повернення була спочатку визначена у відповідному розпорядженні Кабінету Міністрів України. Замість цього, в результаті непорозуміння, держава через суд фактично повісила другу частину кредиту знову ж на НТКУ, додала до цієї суми пеню і вимагає повернення цих коштів вже найближчим часом».

 

Сума, яка може бути стягнена з НТКУ, за його словами, перевищує 23 мільйони гривень. Виділити таку суму,  як каже Єгор Бенкендорф, у НТКУ немає змоги : «А примусові заходи щодо її стягнення попросту зупинять роботу телекомпанії. Враховуючи, що протягом всіх останніх років ми зустрічали постійну підтримку уряду і Мінфіну зокрема, які допомагали нам у вирішенні практично всіх питань, пов'язаних з діяльністю НТКУ, ми сподіваємося, що дана проблема також вирішиться з максимальним урахуванням наших можливостей».

 

«Телекритика» намагається зв'язатись з прес-службою Кабінету міністрів України.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Зеленый кружок // 18.11.2012 23:55
Грубая подводка к прихватизации. Эта же судьба ожидает и областные ДТРК , видно по всему. ГосТВ не нужно государству, так как нет государства. Есть ворье , дорвавшееся до власти, которое может мыслить только в масштабах подворотни , в которой выросло.
немає як терпіти // 18.11.2012 14:14
Неужели Тимошенко выделяла денег больше , чем Азаров ? Докаленки и Илащуки таких слез-соплей не распускали .Крали , но не так беспардонно. То , как канал быстрым темпом за два последних года пришел в запустение , приводит к мысли , что дело не в деньгах . И большие деньги разворуют . БЕНКЕНДОРФА и АРФУША надо гнать в шею ." Держи вора " первыми кричат воры ."Дайте денег" требуют те , кто не умеет работать и руководить , кто притащил на канал на большие зарплаты кучу бесполезных смотрящих , кто убивает всякое желание нормально работать . Вопли по поводу того , что де канал резко поднялся в рейтингах-блеф и попытка втереть очки окружающим и самим себе.Свое производство уничтожено . В эфире практически только низкопробный завалявшийся продукт сторонних производителей .УТ-1 утратил звание КУЗНИЦЫ ТЕЛЕВИЗИОННЫХ КАДРОВ .И в первую очередь потому , что простые работяги НТКУ видят , как приходят в начальники с дырками в карманах ,ничем другим как добычей бабла не занимаются , а уезжают потом на крутых тачках .Свежий пример -СЕМЕНОВ через год уехал на Ягуаре. Большие начальники должны просто нагрянуть на канал , зайти в разгромленные студии , поговорить с народом не в кабинетах и без начальников ,увидеть все собственными глазами без шумихи в СМИ И РАЗМАХИВАНИЯ СОМНИТЕЛЬНЫМИ РЕЙТИНГАМИ.возможно . БУДЕТ ТОЛК.
Коля // 17.11.2012 23:46
Ну как вы его спасёте, если уже всё расписано, кто будет новым (после банкротства) директором, кто смотрящим...
Юстас // 17.11.2012 18:53
Как всегда самый большой враг государства Украина это безмозглые чиновники,которые вместо того чтобы ездить на дорогих иномарках и по заграницам,носить часы по пол лимона,уничтиожают единственный государственный НОРМАЛЬНЫЙ ТЕЛЕКАНАЛ своими хитрожопами указиками,местечкового уровня/Всех нахер уволить начиная с министра финансов и до той ложкомойки,которая печатал ауказ о сбивании денег с Первого!!!!!!
юань // 17.11.2012 18:50
Вот и приехали.теперь нужно отбрехиваться от Японских санкций еще
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Посилання за темою:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  15:00 22.07.2016
  Елена Синицына для «Телекритики»