Наливайко дізнався, що після виборів буде друга спроба ухвалити закон про наклеп
22.10.2012 11:30

Голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко отримав інформацію про те, що після виборів парламент зробить другу спробу ухвалити так званий закон про наклеп. Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.

 

«Ми отримали інформацію, що після виборів старий склад Верховної Ради зробить другу спробу проголосувати зміни до Кримінального Кодексу, так звані поправки депутата Журавського про наклеп», - заявив Олег Наливайко під час засідання секретаріату Житомирської обласної організації Спілки журналістів.

 

«Ми вже розпочали консультації з громадськістю, медіаюристами, колегами. Зауважу, що тепер в нас є багато союзників , які відкрито виступили проти цього закону. Один з них - президент Янукович. Тому, в першу чергу, саме до нього, як гаранта свободи слова, ми і будемо апелювати, якщо яструби з парламентської більшості спробують ще раз заставити нас мовчати», - заявив голова НСЖУ.

 

Під час перебування на Житомирщині Олег Наливайко обговорив з головою облдержадміністрації Сергієм Рижуком і головою облради Йосипом Запаловським хід виборчих перегонів, ознайомив з новими проектами НСЖУ з популяризації інвестиційних можливостей області в Європі. Голова НСЖУ дав інтерв'ю обласному державному телебаченню і газеті «Житомирщина».

 

Як писала «Телекритика», 18 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект народного депутата Віталія Журавського «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність і ділову репутацію людини», який встановлював кримінальну відповідальність за наклеп.

 

Наклеп пропонувалося карати штрафом в розмірі від 200 до 1500 неоподатковуваних мінімумів (від 3,4 тис. грн до 25,5 тис. грн), виправними роботами до 2 років, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі до 3 років.

 

2 жовтня після масового спротиву журналістської спільноти Верховна Рада скасувала власне рішення про прийняття в першому читанні законопроекту про наклеп.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:

  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Читайте також:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  17:10 28.07.2016
  Алексей Бондаренко для «Телекритики»