Нацрада вилучила графу про мови з ліцензійної документації
20.08.2012 19:32
Голова Нацради підписав наказ про затвердження нових зразків заяв про видачу і переоформлення ліцензій

Національна рада затвердила нові зразки заяв про видачу (продовження), переоформлення та видачу дубліката ліцензій на мовлення. Відповідний наказ підписав голова регуляторного органу Володимир Манжосов сьогодні, 20 серпня, повідомила прес-служба Нацради.

 

Як повідомляв раніше голова Національної ради, зі зразків заяв вилучено графу «Мова(и), якою(ими) вестимуться передачі (%)».

 

Документи було підготовлено у зв'язку з набранням чинності Закону України «Про засади державної мовної політики», а також зважаючи на неодноразові звернення суб'єктів господарювання.

 

Представників Національної ради в областях, містах Києві та Севастополя зобов'язано довести до відома керівників телерадіоорганізацій інформацію про можливість переоформлення ліцензій на мовлення.

 

Зразки заяв розміщено на сайті Національної ради.

 

Закон «Про засади державної мовної політики» було ухвалено 3 липня в редакції першого читання. Голосування за закон відбувалося з порушенням норм регламенту, про що заявили представники опозиції. Голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон 31 липня, а Віктор Янукович - 8 серпня.

 

Відповідно до закону телерадіоорганізації України можуть на власний розсуд вести мовлення державною мовою, регіональними мовами або мовами меншин, а обсяги мовлення мають визначатися самими мовниками.

 

Трансляція аудіовізуальних творів повинна здійснюватися мовою оригіналу або із дублюванням, озвученням чи субтитруванням державною мовою, регіональними мовами або мовами меншин на розсуд ТРО. При наявності технічних можливостей телерадіоорганізації здійснюють трансляцію аудіовізуальних творів кількома мовами, забезпечуючи вільний вибір для споживачів мови цих творів.

 

Також у законі сказано, що «держава гарантує свободу прямого прийому радіо- і телепередач із сусідніх країн, які транслюються такими самими або схожими до державної мови або до регіональних мов й мов меншин України мовами, і не перешкоджає ретрансляції радіо- і телепередач із сусідніх країн, які випускаються в ефір такими мовами, а також забезпечує свободу виявлення поглядів і вільне поширення інформації друкованих засобів інформації такими мовами».

 

Як писав у статті для «Телекритики» керівний партнер юридичної компанії Jurimex Юрій Крайняк, у випадку підписання закону українська мова може зникнути з телерадіоефіру взагалі.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Squall // 21.08.2012 13:43
2 Віктор 29 Нема вже в Законі про ТБР пункту 4 статті 10. Тепер 10 стаття просто відсилає на ЗУ Про засади державної мовної політики.
Юра Киев // 21.08.2012 13:03
Я порівняв би це з вилученням з паспорта громадянина України графи "національність"... А такое графы уже давно нет в паспорте. Только гражданство. В целом, изначальна вся эта затея с навязыванием частному бизнесу языка вещания казалась абсурдной и смешной. Это бизнес, это спрос и предложение. Что радио, что ТВ сами должны определять язык вещания исходя из потребностей зрителей и слушателей. Как во всем мире. В той же России, которую все так критикуют, подобных норм нет. Поэтому и радио у них ставят любую музыку (много станций только с иностранной музыкой) и каналы вещают на том же английском, арабском и испанском языке (Russia Today и так далее)
Григорій // 21.08.2012 11:23
Я порівняв би це з вилученням з паспорта громадянина України графи "національність"...
ДимОК // 21.08.2012 01:14
Наконец-то. Теперь всё встало на свои места. А про "порушэння", уважаемая "Телекритика": не создавайте провокационные желтушные поводы для чтения ваших материалов. Спасибо
Оскар // 20.08.2012 23:11
Національні зрадники; корупціонери; непрофесіонали!!!
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Читайте також:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  15:00 22.07.2016
  Елена Синицына для «Телекритики»