Нацрада прибере графу про мови з ліцензій мовників
14.08.2012 14:55
Зникнення української мови з українського теле- та радіоефіру - питання часу?

Відповідно до закону «Про засади державної мовної політики» Національна рада з питань телебачення та радіомовлення скасує у бланку ліцензій графу «мови». Про це повідомив Голова Нацради Володимир Манжосов, відповідаючи на запитання «Телекритики»

 

Пан Манжосов повідомив, що Нацрада виконуватиме цей закон і у тримісячний термін має намір привести ліцензійну діяльність телекомпаній у відповідність до його вимог.

 

«Ми зараз вивчаємо те, що маємо зробити з цього приводу і якими будуть наші дії. Чи буде це рішення Національної ради, чи просто наказ голови. Але , як ми розуміємо, відповідно до цього закону буде скасовано у бланку ліцензії графа про мови. Крім того, ця норма буде скасована у заявних документах», - сказав він.

 

Також регулятор має намір запропонувати телекомпаніям переоформити ліцензію у тримісячний термін. «Ми повідомимо всі телекомпанії про те, що така норма є. І упродовж трьох місяців це буде зроблено безкоштовно. Далі, якщо ми правильно розуміємо закон, переоформлення буде проходити за звичайною формою і компанії будуть сплачувати нарахування», - зазначив Володимир Манжосов. Окрім цього він додав, що телекомпанії з цього приводу до Нацради ще не звертались.

 

Нагадаємо, керівний партнер юридичної компанії Jurimex Юрій Крайняк наголошував на тому, що закон про мови передбачає тотальне переоформлення ліцензій на мовлення на підставах, не передбачених Законом про телерадіомовлення.

 

На думку пана Крайняка, зникнення української мови з українського теле- та радіоефіру «скоріш за все стане питанням часу»: «В комплексі з іншими встановленими Законом правилами, українська мова може повторити долю білоруської, якої більшість населення Білорусі не знає».

 

Закон «Про засади державної мовної політики» було ухвалено 3 липня в редакції першого читання, незважаючи на те, що до нього було подано понад 1000 поправок і тривав його розгляд у комітеті, про що після погоджувальної ради заявляв журналістам Володимир Литвин. Крім того, голосування за закон відбувалося з порушенням норм регламенту, про що заявили представники опозиції. При цьому фракція Литвина повним складом проголосувала за мовний законопроект.

 

Раніше Ганна Герман заявляла, що Віктор Янукович може накласти вето на закон «Про засади державної мовної політики», а також про те що, Янукович поділяє думку, що «мовний закон», прийнятий у нинішній редакції, буде розколювати суспільство.

 

Голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон 31 липня, а Віктор Янукович - 8 серпня.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
йцукен // 16.08.2012 10:56
а выносить предупреждения за квоту языка перестанут?
Чюхонь // 16.08.2012 03:12
Дайош тамбовскіє дєрєвні па всєй Украіне. І щі с лаптямі. І єссно язік блатняка і мата.
олійник // 15.08.2012 18:22
"Русский чувак // 14.08.2012 18:14:47 Ещё бы музыкальные квоты в 50% укр. музыки отменили был бы вообще шоколад =) Думаю, вскоре так и будет. И это очень круто!" - када останутса тока русиш и инглиш, вот тада будит полнейший шиколад-мармелад-рафинад. Русский езык для высокай духовнай культурки, а англицкий - для науки да техницково прогресу
Вик // 15.08.2012 14:45
Лживая недострана. Свободу здравому смыслу! И - русскому языку. А вы, свидомые, займитесь лучше украинским. Он обыдлячился за годы независимости, околхозился. Какой был раньше язык на ТВ! При СССР. Ошибка или нелитературное ударение никогда бы не просочилось в эфир: профессионалы работали. А теперь малограмотность подают как "вильный розвыток сучаснойи мовы". Скучно, господа, с необразованным ТВ. Им не веришь.
Віктор 29 // 15.08.2012 00:18
Скажете гоп через три місяці. І вибори нічого не змінять, їх просто сфальсифікують, звісно ж я прийду, проголосую, не за цих моральних виродків, але вони переможуть.
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Читайте також:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  12:15 25.07.2016
  Ирина Навольнева для «Телекритики»