Нацрада не дала ліцензії релігійному каналу «Надія»
18.04.2012 17:34
Телеканал позиціонував себе як сімейний і не афішував зв’язку з Церквою адвентистів сьомого дня

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не дала ліцензії ТОВ «Телевізійний канал "Надія"» на супутникове мовлення. За видачу ліцензії 18 квітня проголосували лише двоє з шести присутніх членів регуляторного органу (Володимир Манжосов і Оксана Єлманова).

 

Директор каналу В'ячеслав Дем'ян презентував членам Нацради концепцію «позитивного конструктивного телебачення для всієї родини», що пропагуватиме сімейні цінності. «Ми проаналізували те, що зараз є на телебаченні, і побачили, що є потреба запропонувати позитивне телебачення для всієї родини. Наш канал спрямований на збереження сім'ї, адже сьогодні сім'я є основою суспільства», - заявив він.

 

На запитання заступника голови Нацради Лариси Мудрак, наскільки готовий журналістський колектив і технічні можливості, пан Дем'ян відповів, що в телеканалу підготовлена концепція того, як він працюватиме з партнерами та інвесторами після того, як отримає ліцензію, оскільки до моменту ліцензування він не бачить сенсу в попередніх інвестиціях.

 

На запитання про програми власного виробництва пан Дем'ян сказав, що телеканал починає виробляти рекламу соціального напрямку, а згодом планує створювати більше власного продукту.

 

Водночас В'ячеслав Дем'ян підтвердив Ларисі Мудрак, що телеканал здійснює мовлення в інтернеті та має свій сайт, на якому йдеться про те, що «Надія» - це християнський канал, який містить в ефірі постійні релігійні програми Церкви адвентистів сьомого дня. Сайт «Надії» інформує про те, що телеканал існує вже три роки, має п'ять телестудій і його програми транслюються в тому числі в ефірі регіональних телекомпаній.

 

Член Нацради Ірина Опілат також звернула увагу на те, що телеканал транслює богослужіння Церкви адвентистів сьомого дня. Також на сайті Церкви адвентистів сьомого дня в Україні вказано, що їхніми медіа є радіо «Голос Надії» і телеканали Hope Channel Europe і «Hope Channel Україна» («Надія»).

 

«Релігійні організації мають великий вплив, і коли ми говоримо про позитивне телебачення, ми плануємо також співпрацювати з релігійними організаціями. Але ми не хочемо пропагувати якусь одну релігійну конфесію, йдеться про базові християнські цінності», - запевнив пан Дем'ян.

 

Зазначимо, що українське законодавство забороняє релігійним організаціям бути засновниками телерадіоорганізацій. У Нацраді «Телекритиці» повідомили, що власниками ТОВ «Телевізійний канал "Надія"» є троє фізичних осіб.

 

Втім, Нацрада не підтримала видачу ліцензії телеканалу. «Навіщо приховувати свою релігійну спрямованість, якщо на сайті її чітко видно?», - резюмував член регуляторного органу Микола Фартушний.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Толик // 19.04.2012 20:38
Лично мне нравиться этот канал и хотелось чтобы было побольше таких программ и трансляций, ведь в них очень много полезного, а наше общественное телевидение только развращает молодежь.
Телеглядач // 18.04.2012 18:35
"«Навіщо приховувати свою релігійну спрямованість, якщо на сайті її чітко видно?», - резюмував член регуляторного органу Микола Фартушний." Давайте тоді будемо послідовними та відберемо ліцензію у телеканала "Глас", що не приховує свого російсько-православного спрямування. Можна також закрити канал "Jewish News One", оскільки само слово "Jewish" в англійській мові означає швидше не етнічну, а релігійну приналежність - "юдейської віри", та й пан Вадим Рабинович (власник каналу) не приховує своїх зв'язків із юдейською тоталітарною сектою ХаБаД.
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  15:00 22.07.2016
  Елена Синицына для «Телекритики»