«Зеонбуд» хоче впровадити платні канали
31.01.2012 19:26
І вже веде переговори з Discovery

Компанія «Зеонбуд», що є провайдером загальнонаціональних цифрових мультиплексів МХ-1, -2, -3, -5, хоче впровадити пакет платних каналів. Цю інформацію журналістам підтвердив генеральний директор «Зеонбуду» Віктор Галич (на фото).

 

Як розповів пан Галич «Телекритиці», компанія вже веде попередні переговори. «Це переважно іноземні мовники, наприклад, Discovery, - те, що люди люблять дивитися», - сказав він. При цьому нинішні 32 канали (28 загальнонаціональних та чотири канали регіонального мовлення) залишатимуться безкоштовними, наголосив він.

 

За його словами, ємність мережі «Зеонбуду» дозволяє додати ще до 20 каналів у чотири мультиплекси. «Якщо виходити з того, що всі канали будуть стандартної якості (SD), то крім 32 каналів ми зможемо додати ще 20 каналів. Якщо буде HD, тоді виходить менша кількість, адже там швидкість потоку втричі більша», - пояснив пан Галич.

 

Слід зазначити, що нині всі загальнонаціональні телеканали, які мають ліцензії на місця в мультиплексах «Зеонбуду» і вже мовлять в мережі (а це поки що 22 телекомпанії) надають свій сигнал в SD, хоча, як відомо, вісім компаній мають ліцензії на мовлення в HD: «Інтер», «Україна», «Кіноточка» (канал медіагрупи «Україна»), ТОНІС, «Мега», Enter music, «MTV-Україна», «Банк ТV». Ще двох HD-мовників за результатами цифрового конкурсу не було визначено.

 

«У цьому питанні є свої нюанси. Якщо виділяти канал в HD, то це втричі дорожче для мовника, тому що втричі більший об'єм потоку. Також це технічно незручно нам як оператору, якщо цей канал не 24 години на добу виходить в HD, а тільки окремі програми транслює в HD», - пояснив Віктор Галич.

 

Коли в провайдера з'явиться платний контент, поки сказати складно. «Для того, щоб такий пакет сформувати, ми вже ведемо попередню роботу. Але ми це можемо зробити тільки після того, як Національна рада дасть нам офіційний документ, що нам дозволено розширити пакет», - зазначив керівник «Зеонбуду».

 

Пан Галич поки не може сказати, чи планується виділити для платного пакету окремий мультиплекс або два, а існуючих ліцензіатів розподілити між іншими трьома (двома) мультиплексами.

 

Нагадаємо, що впровадження пакету платних каналів у мережі «Зеонбуду» експерти почали обговорювати після того, як Національна рада з питань телебачення і радіомовлення рекомендувала компанії встановити систему умовного доступу і закодувати сигнал.

 

«Телекритика»

 

Фото Павла Довганя

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Мик // 11.03.2012 18:40
Безплатного эфирного HD как я понял тоже не будет. Кто дал этому зеонбуду право на построение цифровой сети. Отстойная компания, отстойные идеи плюс непомерная жадность.
зритель // 01.02.2012 17:25
Все правильно. Выкупят права на все российские каналы (или купят дистрибюторов), перекроют кислород алчным кабельщикам , и зрители , "как миленькие" будут платить. Простая и очевидная схема.
Игорь // 01.02.2012 17:24
"мнение", вы сначала прочитайте внимательно моё сообщение!!! Я выступаю против платных каналов!!!
мнение // 01.02.2012 09:55
Игорь! вот и смотрите себе. для простых же пользователей всё это - те же яйца, только в профиль, тем более, что в данный момент уже заявлена граничная емкость сети...Брать за это деньги, хм....у кого есть деньги - платить однозначно за это не будет, т.к. есть кабельные сети с большей емкостью интересных каналов. есть провайдеры спутникового тв. Продавать за копейки этот контент? Так при заявленной зоне охвата с правообладателями ввек не рассчитаться. Все это - полнейшая авантюра и мошенничество чистой воды. При этом устраиваются какие-то тупейшие "конкурсы", в то время как высвободившихся от аналогового тв частот, точнее - их 5 части, достаточно, чтобы по всей стране ретранслировать абсолютно все украинские телеканалы,существующие на данный момент. При заявленных схемах оплаты за ретрансляцию и многом другом, включая "схемы" с оборудованием - отмывание бюджетных средств, брать еще за это и деньги с населения - преступление с одной стороны, с другой - занятие, обреченное на "нулевую" перспективу при нынешнем развитии технологий. Со своими платными 10-15 каналами граждане опоздали лет на 15.
Игорь // 01.02.2012 08:46
пользователь двб-т, DVB-T2 - намного превосходит своего предшественника (Т): больше зона покрытия, лучше сигнал, больше битрейт (от сюда: больше каналов).
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Посилання за темою:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»