У лютому в Україну привезуть першу партію сет-топ-боксів DVB-T2, а для телевізорів DVB-T2 вироблятимуть САМ-модулі
31.01.2012 18:08

Цього тижня компанія «Зеонбуд», що є провайдером чотирьох загальнонаціональних мультиплексів МХ-1, -2, -3, -5, встановить на своєму обладнанні систему умовного доступу Irdeto Cloaked CA (безкарткове рішення) для кодування цифрового ефірного сигналу. Про це на прес-конференції 31 січня повідомив генеральний директор провайдера загальнонаціональних цифрових мультиплексів «Зеонбуд» Віктор Галич (на фото).

 

«Обладнання для кодування вже доставлено на головну станцію (на вулиці Дорогожицькій, 10 у Києві. - ТК), і на цьому тижні ми його введемо в дію», - сказав він.

 

Пан Галич повідомив, що в лютому в Україну надійде перша партія сет-топ-боксів кількістю до 200 тис. штук, що призначена для вільного продажу (наступна поставка планується в червні). За його словами, ціна пристроїв становитиме близько $50. Вони прийматимуть закодований системою умовного доступу Irdeto сигнал стандарту DVB-T2 і матимуть функцію прийому HD.

 

«До виробництва цих пристроїв причетна компанія Strong. Сам Strong розміщує своє виробництво на заводах у Китаї. Що стосується китайських виробників - ми тестували сет-топ-бокси десятків виробників, і мушу сказати, що попри розповсюджену думку, що китайське - завжди погане, це не зовсім так», - зазначив пан Галич.

 

Водночас голова Держкомтелерадіо Олександр Курдінович нагадав, що цього року буде закуплено близько 800 тисяч сет-топ-боксів для малозабезпечених верств населення, на що в держбюджеті передбачено 350 млн 120 тис. грн. Невдовзі Держкомтелерадіо має провести тендер.

 

За його словами, вартість сет-топ-боксів стандарту DVB-T2 із чіпами Irdeto становить 480-550 грн з урахуванням 10% ставки ввізного мита і 20% ПДВ. «Сподіваюся, що держава піде назустріч і скасує ввізне мито, що дозволить знизити вартість», - зауважив він.

 

Він також запевнив, що на український ринок для вільного продажу зможе потрапити будь-який виробник сет-топ-боксів. «Йому лише треба пройти сертифікацію Irdeto і заплатити всі ліцензійні платежі і роялті, наприклад, Dolby, Irdeto», - додав він.

 

Учасники прес-конференції: заступник голови Нацради Лариса Мудрак, голова Нацради Володимир Манжосов, гендиректор «Зеонбуду» Віктор Галич, голова Держкомтелерадіо Олександр Курдінович, гендиректор Концерну РРТ Вадим Самсоненко, начальник УДЦР Павло Слободянюк

 

Що стосується власників телевізорів DVB-T2, то вони, як повідомив Віктор Галич, не постраждають від впровадження системи умовного доступу Irdeto. «Прийнято рішення, що буде організовано виробництво САМ-модулів, які будуть вставлятися в телевізори і розкодовувати сигнал. Вони будуть у вільному продажу на ринку», - сказав гендиректор «Зеонбуду». Їхня ціна, додав він, буде нижчою за ціну сет-топ-боксів.

 

Назви виробників САМ-модулів на прес-конференції не були названі.

 

«Телекритика»

 

Фото Павла Довганя

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Василь // 15.11.2012 14:38
Це вже шахрайство загальнодержавного масштабу. Але я вам грошей не дам. Самі дивіться своє безкоштовне ТВ. Це треба було таке утнути. Наступний - податок на повітря.
Капітан Україна // 20.03.2012 13:50
Нацрада своєю рекомендацією про кодування сигналу фактично монополізувала ринок сет-топ-боксів в Україні, віддавши (читай продавши) його двом китайським компаніям, що не можуть забезпечити ні доступної ціни, ні взагалі вчасного виробництва приймальних пристроїв. А «Зеонбуд» додумався закодувати цифрові канали ще до того, як обладнання для його прийому надійшло у продаж. Тобто сьогодні «Зеонбуд» передає сигнал в нікуди. За такого хаосу і непомірної жадібності цифрового ТБ, ще довго ніхто не побачить. Скажіть своє ФЕ Нацраді на її сторінці Facebook http://www.facebook.com/NacRada?ref=ts
Капітан Україна // 20.03.2012 13:29
Нацрада своєю рекомендацією про кодування сигналу фактично монополізувала ринок сет-топ-боксів в Україні, віддавши (читай продавши) його двом китайським компаніям, що не можуть забезпечити ні доступної ціни, ні взагалі вчасного виробництва приймальних пристроїв. А «Зеонбуд» додумався закодувати цифові канали ще до того, як обладнання для його прийому надійшло у продаж. Тобто сьогодні «Зеонбуд» передає сигнал в нікуди. За такого хаосу і непомірної жадібності цифрового ТБ, ще довго ніхто не побачить. Скажіть своє ФЕ Нацраді на її сторінці Facebook http://www.facebook.com/NacRada?ref=ts
Жека // 11.03.2012 17:10
Если хототе сделать телевидение платным, уберите из эфира рекламу. Смотреть рекламу за деньги это жлобство. С такими темпами развития, цифрового телевидения у нас никогда не будет. Единственными телезрителями отсанутся сотрудники зеонбуда. Подерибанят между собой китайский непотреб и на этом все закончится.
Дмитрий Киев. // 11.03.2012 16:04
Корупция и жажда безумного обогащения фактически уничтожила цифровое телевидение в зародыше. Алчным идиотам нельзя было доверять такое важное для страны дело. Теперь прийдетяс покупать спутниковую тарелку. Надежды на ихние говеные Т2 нет никакой.
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Читайте також:
  Посилання за темою:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  17:10 28.07.2016
  Алексей Бондаренко для «Телекритики»