Охорона кортежу Януковича закривала куртками камери ТВі
16.01.2012 19:48

16 січня представники Управління державної охорони не давали журналістам каналу ТВі знімати кортеж Віктора Януковича, який виїжджав з резиденції президента «Межигір'я». Про це «Телекритиці» розповіла журналіст Анастасія Станко.

 

«Цього тижня ми виконуємо редакційне завдання - знімаємо сюжет про графік президента. Сьогодні зранку знімали в "Межигір'ї", коли до нас під'їхали представники УДО, перегородили машиною камеру, а закривали камеру куртками, щоб ми не могли зняти кортеж», - розповіла вона.

 

За її словами, ситуація повторилася і ввечері, коли знімальна група знову намагалася зняти проїзд автомобілів президента.

 

Співробітники УДО посилалися на закон, що забороняє знімати кортеж. Анастасія Станко вже звернулася із запитом до УДО з проханням пояснити, які саме норми закону це забороняють.

 

Журналісти ТВі мають намір знову знімати кортеж протягом тижня.

 

Нагадаємо, під час чат-конференції на «Телекритиці» начальник УДО Ігор Калінін повідомив, що військовослужбовці УДО України можуть обмежувати на режимній території, до якої зараховуються і траси проїзду охоронюваних осіб, кіно-, фотозйомку, аудіо- та відеозапис (п. 20 Порядку забезпечення безпеки посадових осіб, відносно яких здійснюється державна охорона в місцях їх постійного і тимчасового перебування, зареєстрованого в Мін'юсті й опублікованого 29 червня 2011 року № 46). Однак окремої норми закону він не назвав.

 

На семінарі для представників УДО і журналістів, що відбувся влітку 2011 року, наголошувалося, що за кордоном немає законодавчих норм, які забороняють знімати кортежі перших осіб держави.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Знайка-Админу // 17.01.2012 16:29
К админу "Телекритики". Интересно, Вы в упор не видите пост ниже, где меня оскорбляют "дятлом" и поэтому не удаляете его? Как-то выборочно Вы модерируете и удаляете посты. Или этот пост написали Вы сами?
boss // 16.01.2012 23:44
Единственный выход для СМИ - положить болт на все кортежи и не ходить на "ПРЕСУХИ". Катается овощ с мигалками - пускай катается. Кому он нах нужен ?
Знайке // 16.01.2012 21:53
Ты - дятел! Если президент - не преступник, и его не разыскивает Интерпол, то снимать его народу, который его избрал - нужно! Все остальное - от понтов СБУшников, ФСБ-шников, ЦРУ-шников и прочей "крутой" швали. И то она, эта шваль, слаба против "лома", и не спасла очень многих (Кеннеди, Пальме, Ганди и т.д.). Так к чему эта защита?
Знайка // 16.01.2012 21:29
УДО действовало в рамках закона. Так какие тогда проблемы и зачем эта статья? Другое дело, что эти журналисты проф. непригодны и не умеют "добыть" картинку кортежа президента в тех же рамках закона. Так гоните их тогда прочь! На улице много других умничек без работы. Чушь, а не статья.
Пилип // 16.01.2012 21:00
А по-моєму, УДО - просто придурки. В прямому розумінні цього слова. Туди набрали людей, які реально тупі - неосвічені, двієчники, і т.п. Тому вони реально не розуміють, чому це неправильно. Фактично - я не бачу підстав для їхньої критики. Це все одно, що депутатів штрафувати за незнання квантової теорії поля.
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  15:00 22.07.2016
  Елена Синицына для «Телекритики»