НРКУ перейде на мовлення на середніх хвилях за допомогою DRM-передавачів
27.12.2011 14:52

Два канали Українського радіо перейдуть на мовлення на середніх хвилях за допомогою нових цифрових радіопередавачів DRM-формату, оскільки не мають мережі FM-мовлення. Про це в інтерв'ю «Телекритиці» сказав голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олександр Курдінович.

 

«Враховуючи, що Національна радіокомпанія не має системної мережі в FM-мовленні і вже не матиме внаслідок відсутності частотного ресурсу та шаленої конкуренції комерційних мовників, тому колегією Держкомтелерадіо було прийнято рішення про перехід як мінімум двох програм НРКУ на мовлення на середніх хвилях», - пояснив він.

 

За його словами, відповідні ліцензії є, частотний ресурс також є, немає тільки якісних передавачів. «Мова йде про закупівлю сучасних 15-16 цифрових радіопередавачів DRM-формату, які можуть працювати як у цифровому, так і в аналоговому радіомовленні. Розмістивши їх по всій території України, ми зможемо надати можливість доступу до програм Національного радіо як мінімум 85-90% населення», - зауважив пан Курдінович.

 

За його словами, заміна застарілих аналогових передавачів дасть змогу зекономити кошти, оскільки нові передавачі споживають втричі менше електроенергії.

 

Він уточнив, що кошти на це переоснащення прямим рядком у бюджеті не передбачені, але вони мають надійти за рахунок централізованого розподілу капітальних видатків. «Є відповідне доручення президента України Кабміну та Мінфіну внести конкретні пропозиції з вирішення цього питання. Ми підготували повністю всю технічну документацію, проект створення такої мережі. Єдине, що залишається нам - отримати фінансування, оголосити тендер і закупити передавачі. Проблема буде вирішена всерйоз і надовго. Після переходу на цифровий стандарт радіомовлення у нас буде створена нормальна цифрова радіомережа», - наголосив голова Держкомтелерадіо.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Шпіонське Радіо // 26.02.2012 23:51
На Україні є такі села куди ФМ сигнал та телебачення не доходить, єдине що доходить - середньохвильові станції, які люди приймають на старі радіоли, грошей у людей на ДРМ приймач немає, отже, інформаційна ізоляція.....
us6iql // 10.02.2012 19:58
DRM на просторах СНГ - это хобби энтузиастов-радиолюбителей. 99% населения даже не знают что ЄТО такое. Лично я слушаю европейских DRM вещателей на самодельный SDR приёмник размером с пачку сигарет. Но для этого нужен компьютер с программой DREAM...
шум // 28.12.2011 09:01
Отличный метод попилить бабло! ЦИФРОВАЯ радиосеть! Сначала купим ДРМ-передатчики, а потом надо будет купить ДРМ-приемники! и все за бюджетные деньги. зеонбуд завидует...
gou // 27.12.2011 23:35
лучше fm ещё ничего не придуманно
білий шум // 27.12.2011 20:56
а шо п.Курдінович думає про DRM-приймачі, що вони в кожному домогосподарстві на груші ростуть?
    +Додати
    * тільки для зареєстрованих користувачів
     введіть код:


    Всі коментарі
    НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»