Нацрада рекомендувала «Зеонбуду» закодувати сигнал
13.10.2011 11:48

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення рекомендувала оператору і провайдеру цифрових мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3 та МХ-5 «Зеонбуд» встановити на головній станції мультиплексування сигналу в Києві систему умовного доступу (кодування сигналу) за рахунок власних коштів. При цьому «Зеонбуд» повинен забезпечити виконання ліцензійних умов про надання населенню безкоштовного доступу до 32 телевізійних каналів.

 

Таке рішення Нацрада прийняла на засіданні 12 жовтня, погодившись на відповідну пропозицію Державного комітету телебачення і радіомовлення, який зараз розробляє нормативно-правовий документ про забезпечення населення сет-топ-боксами (цифровими приймачами).

 

За словами голови Нацради Володимира Манжосова, Держкомтелерадіо планує забезпечити у 2012 році сет-топ-боксами близько 1 млн сімей, на що в проекті державного бюджету передбачено 350 млн 120 тис. грн. За результатами аналізу ринку Держкомтелерадіо вважає за доцільне запровадити в чотирьох загальнонаціональних мультиплексах систему умовного доступу.

 

На думку Держкомтелерадіо, з якою погодилася і Нацрада, це дасть змогу захистити населення від піратських пристроїв та наповнити ринок якісними сет-топ-боксами. «Ми знаємо, що вже зараз до України завозять невідомо які пристрої. Держкомтелерадіо і ми занепокоєні цим. Я мав розмову з керівником "Зеонбуду", вони не в захваті встановлювати систему умовного доступу за власний кошт, але розуміють серйозність проблеми», - сказав пан Манжосов на засіданні регуляторного органу.

 

Також, як відзначив голова Нацради, система є двосторонньою: провайдер бачитиме, у якому місті скільки підключено сет-топ-боксів. «Це дасть змогу мати повну картину і приймати рішення про відключення аналогового сигналу там, де вже буде достатньо користувачів цифрового телебачення», - вважає пан Манжосов.

 

На запитання члена Нацради Оксани Єлманової, чи не призведе це рішення Нацради до того, що «Зеонбуд» штучно обмежить доступ на ринок компаній - постачальників сет-топ-боксів, Володимир Манжосов відповів: «Обмеження буде, але воно стосуватиметься неякісних і піратських пристроїв».

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Malash // 06.05.2012 13:12
Новая схема наживы на лицо! Заставить местное население (читай "быдло") использовать только тюнеры определенных производителей, которые будут "отстегивать" заказчику за каждый проданный тюнер. Так что, хлопцы, пролетаем мы со своими новенькими 3D-телевизорами, а то чем же местным барыгам мы собираемся карман наполнять?!
Евгений // 05.05.2012 21:22
Это бред. Просто бред. У меня Сони Бравиа со встроенной поддержкой цифры. Вопрос - нахера мне покупать еще что-то если у меня уже все есть? Не, если и выкидывать уже ради ТВ деньги, то не ради какого-то 32-ух канального говна, а уж лучше спутник поставлю.
верес // 11.03.2012 19:49
Идиоты рулят Украиной.
Сашко // 22.01.2012 11:22
Немає слів щоб висловити свою думку про те, як все-таки за нас піклується наші верхи, яких ми і обрали. Закодуєм сигнал, повітря закачаєм в балони, податок на СО2, на сечу і какашки... А де ще їм брати гроші. Прокакали вже ВСЕ, а їсти вони хочуть дальше в дорогих ресторанах, носити дорогі речі, а сало, картопля і костюм від "Трембіти"? Ні-ні , це не для них.
Володя // 19.01.2012 13:27
Вони ще всім нардепам за державний кошт куплять сет-топ-боксів, ось подивитесь. А стосовно кодування сигналу, то це є пряме пряме аннулювання самим регуляторним органом "безкоштовного доступу до 32 телевізійних каналів", адже всі кому цікаво цифрове телебачення мають телевізори з вбудованими приймачами DVB-T2. p.s. час прийде.
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  12:15 25.07.2016
  Ирина Навольнева для «Телекритики»