Президент доручив Кабміну ліквідувати НЕК з питань захисту суспільної моралі
09.12.2010 23:43

Президент Віктор Янукович в рамках адміністративної реформи видав указ «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», який, зокрема, передбачає ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Текст указу № 1085/2010 оприлюднений пізно увечері 9 грудня на сайті глави держави.

 

«Кабінету Міністрів України: 7) вирішити в установленому порядку питання щодо ліквідації Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі», - йдеться в указі.

 

При цьому в рамках адміністративної реформи Державний комітет телебачення і радіомовлення України залишається центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом на рівні з Антимонопольним комітетом України та Фондом державного майна України.

 

Інші державні комітети реорганізовують у державні агентства або служби. Зокрема, Державний комітет України з питань науки, інновацій та інформатизації реорганізують на Державне агентство з питань науки, інновацій та інформації України.

 

Указ також, з-поміж іншого, передбачає реорганізацію Міністерства транспорту та зв'язку України і створення Міністерства інфраструктури України, на яке також покладуть функції з реалізації державної політики у сфері туризму. Замість Державної адміністрації зв'язку створять Державну службу зв'язку України. Очолюватиме Міністерство інфраструктури віце-прем'єр-міністр - міністр інфораструктури.

 

Міністерство культури і туризму України реорганізують на Міністерство культури України та Державне агентство України з питань кіно. На Мінкульт покладуть функції з реалізації державної політики у сферах міжнаціональних відносин, захисту прав національних меншин України, релігії.

 

Крім цього, має бути створена Державна реєстраційна службу України, яка опікуватиметься реєстрацією юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрацією релігійних організацій, а також виконуватиме функції Міністерства юстиції у сфері реєстрації. Нагадаємо, що нині Мін'юст, зокрема, займається реєстрацією друкованих ЗМІ, інформаційних агентств, громадських організацій і політичних партій.

 

Буде створена нова Державна служба України з питань захисту персональних даних. Її діяльність, як і Державну реєстраційну службу, контролюватиме міністр юстиції.

 

Національне космічне агентство України перейменують на Державне космічне агентство України.

 

Президент доручив Кабінету Міністрів подати у двомісячний строк в установленому порядку пропозиції про внесення змін до актів законодавства, що випливають із цього указу.

 

Нагадаємо, в травні 2010 року Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП), Індустріальний телевізійний комітет (ІТК), Незалежна асоціація мовників (НАМ), Інтернет асоціація України (ІНАУ) закликали парламент скасувати закон про захист суспільної моралі і розпустити НЕК.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
кокотюха // 13.12.2010 20:15
ось і хай забороняють наркотики, сімейне насильство, дитячу безпритульність, а не твори літератури та мистецтва.
silenceman // 12.12.2010 21:58
Шановний Андріє! Мені,як людині,що багато років жила за кордоном,абсолютна зрозуміла Ваша позиція,і я погоджуюся з Вами. Але нічого не можу вдіяти проти норм законодавства. В кожній країні є свої глюки,так би мовити. В одній країні легалізовані легкі наркотики,а в іншій за порнографію позбавляють життя. І в кожній з цих ситуацій діє закон, який чинний саме в тій країні,де це відбувається. Отже,питання естетичного смаку-це питання особисте,а питання заборони чи дозволу чогось-це вже питання законодавства.
кокотюха // 12.12.2010 13:51
в мене взагалі виникло сьогодні запитання: а хто має право робити якусь експертизу художньому твору, навіть поганому з точки зору естетичного смаку? навпаки - погані твори треба ставити як приклад неякісного і публічно критикувати. з рештою, якщо в порнофільмах знімаються по согласію, нема насильства над особою - то чуому б ні? продавайте їх у секс-шопах...
silenceman // 12.12.2010 02:29
Немає жодної причини для існування цієї комісії. В Україні передбачена кримінальна відповідальність за виготовлення і розповсюдження порнографії. Цілком очевидно,що цією проблемою повинні опікуватися правоохоронні органи,зокрема МВС. А якщо йдеться про науково-експертну оцінку певної продукції на наявність у ній елементів порнографії,то це може зробити будь-який дипломований культуролог,психолог чи правник. І отримати за консультацію гонорар,якщо є в цьому потреба.
кокотюха // 11.12.2010 16:21
Якщо анонымних дописувачів гостро хвилює проблема гомосексуалізму в Україні, звертайтеся до Олега Ляшка або дмитра табачника.
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Посилання за темою:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  12:15 25.07.2016
  Ирина Навольнева для «Телекритики»