Журналісту Нового каналу в Українському домі ніхто не перешкоджав: суд скасував кримінальну справу
12.07.2010 15:17

12 липня Шевченківський суд скасував постанову про порушення кримінальної справи щодо перешкоджання професійній діяльності журналіста Нового каналу Сергія Кутракова.

 

Це рішення суд прийняв задовольнивши скаргу «Беркуту» подану у відповідь на порушення кримінальної справи. Про це ТК розповів Сергій Кутраков.

 

«Я  думаю, що цією постановою суд дав приклад усім правоохоронним структурам, як працювати з журналістами. А подавати апеляцію - це справа прокуратури, а не моя особиста», - зазначив пан Кутраков.

 

У постанові суду наголошується, що при порушенні кримінальної справи проти співробітників «Беркуту» Максима Корчева та Вадима Нечипайла не були дотримані вимоги статті 98 КПК України. Зокрема, на думку суду, у постанові слідчого відсутні дані, які б свідчили про наявність в діях обвинувачених ознак злочину щодо перешкоджання діяльності журналіста та заподіяння йому тілесних ушкоджень.

 

«Відсутні також дані, які б свідчили про те, що Корчев М.М. та Нечипайло В.В. перевищили владу або службові повноваження і їх діями заподіяно істотну шкоду охороннюваним законом правам  та інтересам журналіста, оскільки вони/ за мовою оригіналу постанови, - "були болісними для потерплого та такими, що ображають його особисто гідність". За таких обставин суд приходить до висновку, що постанова про порушення кримінальної справи винесена з недодержанням вимог КПК України, може породити наслідки, які виходять за межі кримінально-процесуальних відносин, і завдати такої шкоди конституційним правам і свободам внаслідок несвоєчасного судового контролю, що поновити їх буде нездійсненним та підлягає скасуванню», - йдеться у постанові суду.

 

Апеляція на цю скаргу може бути подана упродовж семи днів після її винесення.

 

 

 

 

 

 

Як вже повідомляла ТК, нещодавно у Шевченківському суді була порушена нова кримінальна справа вже не за фактом умисного перешкоджання професійній діяльності журналіста, а проти конкретних осіб співробітників «Беркуту» за статтями 171 (перешкоджання професійній журналістській діяльності) та 365 (перевищення службових повноважень). Після цього юридичний відділ загону «Беркут» підготував нову скаргу, в якій на відміну від попередньої, вже не було  прохань відкрити провадження проти Сергія Кутракова. Нагадаємо, у першій скарзі командир загону «Беркут» Володимир Александров просив відкрити справу проти журналіста за п'ятьма статтями. Однак згодом речник київської міліції Володимир Поліщук повідомив, що ця скарга не є офіційною позицією київської міліції.

 

Нагадаємо, 8 квітня у приміщенні Українського дому кореспондент Нового каналу, виконуючи редакційне завдання, проводив зйомку сюжету про відкриття фотовиставки «Волинська різанина: польські та єврейські жертви ОУН - УПА». Коли розпочалася штовханина між організаторами виставки та ВО «Свобода», Кутраков фіксував ці події на камеру, «у зв'язку з чим охоронці, перешкоджаючи законній професійній діяльності журналіста, насильно виштовхали кореспондента телеканалу із коридору службового виходу, завдавши йому при цьому тілесних ушкоджень». У квітні 2010 року Новий канал подав  заяву до прокуратури щодо дій охорони в Українському домі та бездіяльності працівників міліції під час нападу на кореспондента.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
знающему // 17.07.2010 08:00
Снимать на камеру беспредел по-вашему хамство и "хреновое воспитание"? А выдваливанеие глаз - по-вашему верх приличия и образец интеллигентности? Быки мечтают о покорном быдле? На Кутракове было написано, что он журналист - у него былл микрофон и камера в руках. К тому же никто из "профессионалов"-быков не соизволил поинтересоваться его документами. Куда его попросили "Выйти"? Насколько понимаю, ему не давали выйти, выдавливая глаза и зажимая руки и ноги дверями на служебном входе.
Знающий // 15.07.2010 18:48
А прочему, как Вы пишите, на "быках" не написано, что они менты, а на Кутракове написано? "Быки" тоже выполняли свой долг и, как я писал ниже, долг "быков" имеет приоритет над долгом Кутракова, что естественно. И не "быки" пугали и хамили Кутракову, а он им. Его попросили "выйти", Кутраков стал "бычить" сам. Вот его и "выбросили" из здания. Никого не выбросили, а хамло выбросили. И правильно сделали. Не нужно "хреновое воспитание" или "неадекватное поведение" подменять понятием "выполнял журналистский долг".
знающему // 15.07.2010 12:21
Переубеждаю. А из чего было видно, что бритоголовые быки в черных кожанках - это милиция или как вы изволили выразиться силовики?!!!!! Они что хотя бы свои удостоверения преоставили, чтобы журналист им подчинялся?!!!! А даже если и силовики, это что надо безоружному человеку глаза выдавливать и ломать дверью руки и ноги? Что это за методы!!!! Кутраков ничего предосудительного не делал. Выполнял свой профессиональный долг. Молодец. А быкам - позор, в какие бы формы они не рядились. Всегда надо оставаться ЧЕЛОВЕКОМ, а не скотиной
Парамон // 14.07.2010 15:52
Видимо Знающий знает что-то ещё:) Вы в каком звании, товарищ?
Знающий // 13.07.2010 19:54
Прочтите и переубедите меня. Журналист имел право на выставке снимать сюжет? ДА! Силовики имели право его "попросить выйти" или просто задержать? ДА! На каком основании? Да на любом! Например, банальная проверка документов. Закон даёт право продержать даже журналиста и даже при наличии паспорта аж 45 минут в отделении (без паспорта, но с корочкой- гораздо больше). Закон о масс-медиа не приказывает, а ПРОСИТ чиновников, силовиков и т.д. содействовать работе журналиста. В то время, как закон о милиции ПРИКАЗЫВАЕТ журналисту подчиняться работнику милиции. Иначе - 185-я (неподчинение). Почему только одного (!) Кутракова выбросили менты из сотен человек? Не задумывались? Потому что журналист забылся и вёл себя по-хамски, провоцируя силовиков, сопротивляясь им, что видно и на видеозаписи. Закон запрещает так себя вести. А что касается 171-ой статьи УК, то статеечка работает до тех пор, пока журналист сам не начинает нарушать писаные и неписаные законы и превращаться в скотину.
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  15:00 22.07.2016
  Елена Синицына для «Телекритики»