«Беркут» заявив у суд, що це не вони перешкоджали журналістам Нового каналу, а журналісти – їм
02.07.2010 18:37

Командир полку «Беркут» Володимир Александров просить порушити кримінальну справу стосовно журналіста «Нового каналу» Сергія Кутракова за п'ятьма статтями Кримінального кодексу. Зокрема, за хуліганство; передачу або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка є власністю держави; опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу; завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину; завідомо неправдиве свідчення. Цю інформацію «Телекритиці» підтвердив сам Кутраков.

 

«Має місце умисне перешкоджання працівникам міліції при виконанні ними службових обов'язків, хуліганство та завідомо неправдиве повідомлення про злочин і спроба порушення закону про державну таємницю з метою дискредитації органів МВС у суспільстві та знищення поваги до правоохоронних органів», - йдеться у документі, який наводить у своїй публікації «Українська правда».

 

Згідно з повідомленням УП,  у скарзі Александрова до Шевченківського райсуду міста Києва командир полку «Беркут» просить суд скасувати постанову про порушення прокуратурою кримінальної справи за фактом умисного перешкоджання професійній діяльності журналіста Кутракова. Тоді прокуратура встановила, що 8 квітня у приміщенні «Українського дому» кореспондент телеканалу, виконуючи редакційне завдання, проводив зйомку сюжету про відкриття фотовиставки «Волинська різанина: польські та єврейські жертви ОУН УПА».

 

Нагадаємо, коли розпочалася штовханина між організаторами виставки та ВО «Свобода», Кутраков фіксував ці події на камеру, «у зв'язку з чим охоронці, перешкоджаючи законній професійній діяльності журналіста, насильно виштовхали кореспондента телеканалу із коридору службового виходу, завдавши йому при цьому тілесних ушкоджень». У квітні 2010 року Новий канал подав  заяву до прокуратури щодо дій приватної охорони в Українському домі та бездіяльності працівників міліції під час нападу на кореспондента.

 

У коментарях ТК кореспондент Нового каналу Сергій Кутраков назвав наміри командира полку «повною нісенітницею». «За кожною статтею звинувачення я готовий навести обґрунтоване спростування. Видно, що пан Александров вирішив скористатися правилом "Кращий спосіб захисту - напад"», - сказав журналіст.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Знающий // 06.07.2010 00:32
Пилип з конопель, воду льёте ни о чём. А иронизировать и хамить не надо.
Пилип з конопель // 05.07.2010 02:48
Уписяться от смеха можно, товарищ "Знающий"(а от скромности - обрыдаться)))! Ваша фраза "В Германии аналог Беркута Кутракова разорвал бы давно" - неподражаемый образец мышления представителя советской спецслужбы, которая с гражданами не церемонится: разорвать, избить, повязать... Что в принципе невозможно в Европейских службах безопасности, где не дать журналисту выполнять свою обязанность - это получить волчий билет в профессии. Я уж не говорю, о том, что отряды типа Беркута там на открытие выставок отродясь не ездили. -- Что, опять легкая интернет-кавалерия особистов идеологически правильно метит территорию свободомыслия? Давно не виделись! Когда-то давно про ваш умственный уровень сказал блестящий русский пародист Александр Иванов: Смеются Женева и Канны, От смеха Афины в слезах: – Мадам, вам действительно рано, Сидите в своих Вологдах…"
Знающий // 03.07.2010 15:43
В Германии аналог Беркута Кутракова разорвал бы давно. Ну, нельзя в Европе журналисту так себя вести, а спец подразделениям - можно. В России та же ситуация. И только здесь на цензуре и милиции журналистами делается PR, после чего эти выскочки растут в цене.
Парамон // 03.07.2010 09:55
Ага, уже сейчас представляю как в постановлении о возбуждении написано "корреспондент Нового Канала напал на отряд специального назначения "Беркут" чем причинил моральные страдания и воспрепятствовал поиске реального заказчика убийства Гонгадзе" (пусть будет - потом будет на кого свалить).
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Читайте також:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  15:00 22.07.2016
  Елена Синицына для «Телекритики»