Олександр Ткаченко оголосив на «1+1» тиждень демократії (ОНОВЛЕНО)
07.05.2010 12:00

Генеральний директор «1+1» Олександр Ткаченко оголосив наступний тиждень у ТСН - «тижнем демократії». Про це він сказав на зустрічі з колективом інформаційної служби, предметом обговорення на якій став відкритий лист колективу ТСН проти цензури.

 

Протягом тижня з 11 травня Ткаченко сам безпосередньо керуватиме ньюз-румом, а планування проводитиме не раз на тиждень, як було раніше, а щодня. Ткаченко це аргументував тим, що у нього самого є багато запитань до деяких журналістів стосовно журналістських стандартів. 

 

Також на зустрічі обговорювалися вимоги журналістів, зокрема необхідність зустрічі з власником «1+1» Ігорем Коломойським.

 

Крім того колектив вимагав, щоб генеральний директор перестав втручатися у редакційну політику ТСН, зокрема дзвонити перед виходом новин з вимогами до сюжетів. Прозвучала й пропозиція створити журналістську раду, яка не знайшла підтримки у Ткаченка.

 

З приводу сюжету, який вийшов у «ТСН. Підсумки» 2 травня, начитаного невідомою людиною, пан Ткаченко сказав, що це був редакційний матеріал. «Якщо ще раз буде такий випадок, я особисто начитаю текст сюжету і беру за нього відповідальність», - сказав Ткаченко. На запитання, чи розповсюджуються на редакційні матеріали стандарти журналістики, як на авторські сюжети журналістів ТСН, Ткаченко відповів, що не розповсюджується, оскільки це «редакційна думка».

 

Генеральний директор «1+1» зауважив, що не хотів би, щоб журналісти проводили зустрічі з політиками в ньюз-румі. «Зустрічайтеся з ними в кафе, яких достатньо в цій будівлі», - сказав він.

 

Ткаченко  не пристав на пропозицію співробітників ТСН, щоб  відбулася ротація тем для журналістів, але погодився провести це в якості експерименту. Це означає, що журналіст, який, наприклад,  постійно висвітлював події з парламенту чи Кабміну, зможе зробити сюжети на інші теми.

 

Журналісти запитали генерального директора, чи погоджується він з тим, що була цензура і тиск, він сказав що «цензури не було, є питання щодо стандартів, які ми спробуємо зняти протягом спільної роботи наступного тижня». Ткаченко залишився при своїй думці, що все ж деякі журналісти мають особисті політичні симпатії і навів  конкретні приклади.

 

На запитання, чому він звільняє Максима Шиленка, Ткаченко відповів, що вони не зійшлися у думках з приводу того, як мають робитися новини. Запитання про ймовірне звільнення Наталі Мосейчук він переадресував до самої Мосейчук.

 

На зустрічі також йшлося про те, щоб проти підписантів відкритого листа не застосовувалися репресії і вони не були звільнені з роботи. «Репресій не буде», - сказали  головний редактор інформаційної служби «1+1» Олексій Рогатнік та Олександр Ткаченко. «А гарантувати, що не буде звільнень чи реорганізації, не можу. Все буде в межах чинного законодавства», - зауважив Ткаченко.

 

Прес-служба «1+1» вважає, що тепер конфлікт можна вважати вичерпаним.

 

«За результатами зустрічі конфлікт можна вважати вичерпаним. Журналісти ТСН погодилися із керівництвом у тому, що не слід вважати впровадженням цензури звичайні робочі зауваження з боку редакторів, які мають відношення до професійної якості матеріалів. Зі свого боку, підписанти відкритої заяви залишають за собою право і надалі  робити публічні виступи в ситуаціях, коли зовнішнє втручання у свою роботу вони вважатимуть цензурою», - ідеться в офіційному пост-релізі.     

 

Нагадаємо, в ньюз-румі «1+1» сьогодні, 7 травня, мала відбутися спільна зустріч колективу новин з Ганною Герман та Олександром Ткаченком, однак Ганна Герман на другу зустріч з ТСН не прийшла.

 

Предметом обговорення на зустрічі став відкритий лист журналістів ТСН, в якому вони звинуватили особисто Олександра Ткаченка у запровадженні цензури на каналі.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Стопкрану // 12.05.2010 01:44
Ага, Мустафин и Ткаченко - агенты мирового сионизма. Зарапортовались вы со своей конспирологией
Стопкран // 08.05.2010 11:54
Кремлевские смотрящие вчера сказали Ткачику и Мустафину просто: или держите всех в узде и жестко исполняете директивы, или ищите работу стрингерами на Би-би-си. Типа, нефиг няньчиться с глупыми и непонятливыми репортерами, выполняйте задание хоть сами, хоть с водилами, или сделаем чистку все как на интере
nik.mr // 08.05.2010 00:11
Стаханову. Завидуете, "уважаемый"? Зависть может съесть изнутри. А даже если не завидуете: нормальный человек не говорит так о девушке. Фу.
Українець // 07.05.2010 23:34
Я взагалі не розумію всього цього крику навколо так званої "цензури". Хто роздмухує скандал? Дехто, Откович? Чи я не помиляюся? А хто він такий, взагалі? Чи він якийсь відомий журналіст-публіцистист, який своїма багатьма статтями та сюжетами заробив якесь ім'я? Чи він якийсь безталанний журналіст-провокатор, який або плутає свої особисті політичні погляди з державними, або просто банально хоче заробити грошей? я вважаю, що Откович - банальний провокатор. Якщо хтось бажає посперечатися зі мною, будь ласка.
Сергій Кудімов, 1+1 // 07.05.2010 22:30
Даруйте за "опечатку" - ..."Хочете"..
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Читайте також:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  12:15 25.07.2016
  Ирина Навольнева для «Телекритики»