Верховна Рада ухвалила закон про порядок розрахунку ліцензійного збору для ТРО
25.06.2009 16:20

Верховна Рада ухвалила Закон України про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» №4480 щодо зменшення впливу світової економічної кризи на діяльність електронних засобів масової інформації в Україні. За законопроект проголосували 318 народних депутатів.

 

Цей законопроект подано з метою врегулювати визначення розміру ліцензійного збору за видачу, переоформлення та продовження ліцензії на мовлення, поширення значного обсягу дитячих програм, сприяння розвитку програм вітчизняного виробництва для національних телерадіоорганізацій. Автори законопроекту - члени профільного комітету з питань свободи слова та інформації народні депутати Володимир Ландик, Олена Бондаренко (фракція Партії регіонів) та Віктор Уколов (фракція БЮТ). Проектом пропонується внести зміни до статті 31 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», якими передбачити порядок розрахунку розмірів ліцензійного збору за видачу та продовження ліцензії на мовлення. Доповідачем щодо законопроекту виступив Володимир Ландик. Комітет Верховної ради з питань свободи слова та інформації запропонував ухвалити закон у другому читанні та в цілому.

 

Аналогічний проект закону, але без конкретної методики розрахунку нарахування ліцензійного збору, розглядався Верховною Радою 17 квітня цього року, але для його ухвалення забракло одного голосу. Тому автори вдосконалили його і подали на розгляд ще раз. Детальніше з методикою розрахунку можна ознайомитися тут.

 

Як відомо, учора, 24 червня, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила нову редакцію «Методики розрахунку розмірів ліцензійного збору». Як пояснив ТК Ігор Розкладай, юрист Інститут медіаправа, в конкуренції двох документів пріоритет має закон.

 

«Існує примат закону, тому якщо Президент підпише закон, то він набуде чинності з дня опублікування, а Кабмін має у тримісячний термін з дня набрання чинності цим законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із ним. Якщо Президент не підпише закон, то вже тоді Кабмін має розглянути "Методику розрахунку розмірів ліцензійного збору", підготовану Нацрадою», - сказав пан Розкладай.

 

«Телекритика»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
Latun // 26.06.2009 09:43
Як цікаво! Провайдерів програмної послуги зробили рівними з мовниками, скромно дописавши "та ліцензій провайдера програмної послуги". Вийшло непогано: 1. За видачу і продовження строку дії ліцензій на мовлення та ліцензій провайдера програмної послуги сплачується ліцензійний збір...
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  Читайте також:
  Посилання за темою:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  15:00 22.07.2016
  Елена Синицына для «Телекритики»