Нацрада рекомендує каналам не показувати Comedy Club, «Свідок», «Речовий доказ», «Найвідоміших українських маніяків» і «Сімпсонів»
19.01.2009 16:42

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, спираючись на висновки Національної експертної комісії із захисту суспільної моралі, рекомендує каналам утриматися від показу програм і передач, які порушують чинне вітчизняне законодавство у сфері захисту суспільної моралі.

Рекомендації Нацради стосуються наступних програм:
 
1. Утриматися від показу передач «Речовий доказ», «Свідок», «Найвідоміші українські маніяки», які транслювалися в ефірі ТОВ «Телестудія „Служба інформації”» (НТН).
 
2. Дотримуватися приписів Національної експертної комісії щодо серіалу «Сімпсони», який транслювало ЗАТ «ТелеОдин» (М1).
 
3. Утриматися від показу фільму «Пожирачка чоловіків», який транслювався 18.11.2008 о 23 год. 07 хв. в ефірі телеканалу «Студія 1+1».
 
4. Утриматися від показу передачі «Постскриптум», яка транслювалася в ефірі телеканалу «ТВ Центр» 27.09.2008 та 11.10.08 о 21 год.
 
5. Утриматися від показу розважальної передачі Comedy Club (російської та української версії), яка транслювалася в ефірі ЗАТ «Новий канал» протягом серпня та вересня 2008 року.
 
«Телекритика» звернулася до телеканалів з проханням прокоментувати рекомендації Національної ради. Генеральний продюсер НТН Гліб Корнілов сказав «Телекритиці», що канал НТН не отримував жодного рішення Національної експертної комісії із захисту суспільної моралі – лише сьогодні після виходу інформації Нацради знайшли це рішення на сайті Комісії. «Також, на жаль, нас ніхто не запрошував до спілкування з комісією, а отже, ми не мали можливості ані почути позицію Комісії, ані висловити свою точку зору. Дивно, що нам рекомендують просто відмовитися від програм, наприклад від програми “Свідок”, яка виходить вже більше трьох років і, власне, становить майже дві години власного інформаційного мовлення каналу, а не тим чи іншим чином відкоригувати її наповнення. Звичайно ж, стилістика, візуальний ряд, підбір сюжетів може змінюватися. По програмі “Речовий доказ” взагалі малозрозуміло про що може йти мова – вона фокусується на процесі слідства та резонансних або типових злочинах, не вбивствах. Що стосується питання по суті, то коротко скажу: НТН показує не насильство, а огидні наслідки скоєного насильства та затриманих злочинців не задля розваги телеглядача, а щоб попередити майбутнє насильство», – підсумував пан Корнілов.
 
Прес-служба Нового каналу повідомила «ТК», що Новий не буде повторювати випуски, які йшли в ефірі в серпні-вересні 2008 року. Крім того, український Comedy Club не виходить в ефірі каналу із січня 2009 року. Випуски ж російського Comedy Club продовжать виходити на Новому по неділях після 23.00.
 
 
«Телекритика»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:
// 24.01.2009 01:47
Идиоты! Украина вымирает, а вы боретесь с показом секса, который стимулирует рождаемость. Скоро нас будет 30 миллионов. Смертность превышает рождаемость. На какую разведку работают эти люди? Против своей страны. И в каком они возрасте? Импотенты указывают нам что смотреть.
Демократ // 24.01.2009 01:17
Ребята! Нац. экспертная комиссия по вопросам морали, - это антиконституционный орган. Его существование нарушает право граждан на свободу информации.
// 21.01.2009 03:11
Хочу Катрусин кинозал. Долой Нацраду и Нацкомиссию с ее выводами.
Кеша // 20.01.2009 23:48
Дебилы даже не поняли, что решения принимала не Нацрада (это не ее компетенция), а Нац. экспертная комиссия по вопросам морали, которая свои выводы прислала Нацраде для реагирования.
Сергій // 20.01.2009 20:55
Далеко не в кожній серії є "цитати Хічкока та Кубріка", але те, що серіал і цікавий, і сатиричний -- це факт. Так, деколи бувають натяки на секс, але це лише натяки, і вони не вульгарні а навпаки веселі. І набагато цнотливіші ніж у "Леся енд Рома", який чомусь не забороняють.
  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Всі коментарі
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  12:15 25.07.2016
  Ирина Навольнева для «Телекритики»