Роскомнагляд лякає ЗМІ у Криму наслідками відмови від реєстрації за російським законодавством
15.10.2014 14:23

Окупаційна влада Криму лякає місцеві засоби масової інформації, які не пройдуть перереєстрацію відповідно до російського законодавства, можливими втратами назв. Про це повідомляє  «Центр журналістських розслідувань» з посиланням на Управління Роскомнагляду в Криму.

 

«Також слід враховувати той факт, що в реєстрі зареєстрованих ЗМІ відсутні відомості про кримські засоби масової інформації, у зв'язку з чим їх назви не враховуються при перевірці найменувань знову реєстрованих ЗМІ на унікальність, а значить не захищені від запозичення третіми особами», - повідомляє Роскомнагляд .

 

Медіаюрист Центру захисту прав ЗМІ Галина Арапова в коментарі «Центру журналістських розслідувань» підтвердила, що така погроза Роскомнагляду має підстави. «Оскільки ЗМІ до цього моменту реєструвалися за українським законодавством, то, відповідно в Ресконагляді такого ЗМІ немає. І тому, якщо я хочу, наприклад, зареєструвати газету «Кримська правда», Роскомнагляд  дивитиметься у власний реєстр. Якщо у них такої газети немає, вони можуть дозволити реєстрацію першому заявникові», - сказала пані Арапова.

 

Також вона зазначила, що кримських ЗМІ відповідно до російського законодавства не існує до тих пір, поки вони не зареєструються в Роскомнагляді. Ті ж, хто продовжить виходити без реєстрації, можуть бути оштрафовані.

 

«Виходить, якщо ЗМІ, нехай навіть багато років виходить під реєстраційним номером Мін'юсту України, не отримає відповідну реєстрацію в Роскомнагляді, випуск цього ЗМІ є недійсним на території Росії. Іноземним ЗМІ його теж вже не назвеш. Весь парадокс полягає в тому, що це вперше виникла правова ситуація, коли кримські ЗМІ ніхто не закривав, але за російським законодавством вони не існують, поки не зареєструються», - заявляє медіаюрист.

 

Нагадаємо, 24 вересня голова Роскомнагляду Олександр Жаров заявив, що на реєстрацію в Роскомнагляд подали документи лише  42  кримських засоби масової інформації в той час, коли в українських органах півострова було зареєстровано 3121 медіа.  Як повідомляє «Центр журналістських розслідувань», в Криму за півроку перереєстрацію відповідно до російського законодавства пройшли близько 15% кримських засобів масової інформації.

 

«Телекритика»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:

  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  Читайте також:
  Посилання за темою:
  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  17:10 28.07.2016
  Алексей Бондаренко для «Телекритики»