Фільм «Іван Сила» здобув премію імені Лесі Українки за кращі твори для дітей та юнацтва
04.02.2014 13:36

31 січня Комітет з присудження урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва оголосив лауреатів премії 2013 року у чотирьох номінаціях. Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

 

За результатами таємного голосування в номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» перемогу здобув творчий колектив повнометражного дитячого фільму «Іван Сила» у складі актора, режисера, сценариста, продюсера Віктора Андрієнка, актора, режисера, сценариста Ігоря Письменного, художника-постановника Ігоря Філіпова, кінооператора Олександра Кришталовича, а також композитора, диригента Ігоря Стецюка.

 

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогу здобула українська письменниця Надія Гуменюк за свою книгу «Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду».

 

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» першість отримала львівська художниця Вікторія Ковальчук за книгу «Про фею Дорофею».

 

Серед переможців - творчий колектив вистави Запорізького академічного обласного театру юного глядача «Я не прощаюся...» (за оповіданням О. Артеменко). Вона визнана кращою театральною виставою для дітей та юнацтва.

 

Загалом, за словами першого заступника голови Держкомтелерадіо України Анатолія Мураховського, цього річ на конкурс надійшло 62 художніх творів від 46 номінантів.

 

Нагадаємо, що премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджується щороку до дня народження відомої поетеси - 25 лютого, за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання. Статус урядової вона отримала 14 січня 2004 року, а розмір грошової винагороди - 10 тисяч гривень.

 

Лада Голубєва для «Телекритики»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі наших відвідувачів:

  +Додати
  * тільки для зареєстрованих користувачів
   введіть код:


  НОВЕ НА «ТЕЛЕКРИТИЦІ»
  12:33 25.05.2016
  Алена Николенко для «Телекритики»